Son Dakika

Pendik’in Sancak Köprüsü Çilesi

Eylül 5th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik’in Sancak Köprüsü Çilesi
FOTO GALERİ
0
Abone Ol

Pendik ilçesi için, araç trafiği bakımından kritik öneme sahip Sancak Köpürüsü’nde proje yeniden değişiyor. Kavşak ve kaldırım çalışmaları sil baştan yapılıyor.

2017 yılında YHT çalışmaları kapsamında yenilenmesine karar verilen Sancak Köprüsü, 2018 yılının ilk aylarında tamamlandı. Ne var ki 2018 yılından bu yana geçen 2 sene boyunca bu alanda sık sık trafik kazaları yaşanmaya başlandı.


İktidarlar Değişti Sorun Değişmedi

Daha önce hem YHT projesi kapsamında hem de trafik akışını rahatlatmak adına, AK Parti iktidarı dönemindeki İBB yetkilileri tarafından onaylanan Sancak Köprüsü trafik akış ve çevre düzenlemesi projesi, CHP iktidarındaki İBB yönetimi tarafından sil baştan yapılıyor.

Tarihi Sarı Köprü (Sancak Köprüsü)

Doksanlı yılları hatırlayanlar, “Pendik” denildiğinde muhakkak Sarı Köprü’yü de hatırlarlar. Tren yolunun üstü ile altını birleştiren Sarı Köprü, zamanla bölge nüfusunun yoğunluğunu kaldıramadı. Bunun neticesinde yerini Sancak Köprüsü’ne bıraktı. Yeni köprünün isminin konulmasında, bu bölgede yaşayan Boşnak asıllı vatandaşların da büyük etkisi oldu.


Peki şimdi ne olacak?

Pendik sahiline ve çarşısına iniş çıkış güzergahlarının başında gelen Sancak Köprüsü’nde çalışmalar henüz tamamlanmış değil. Çevrede yaşayan vatandaşların şikayet ettiği en büyük konulardan biri, vatandaşın cebinden harcanan paralar.

Fıstık Çamına ne oldu?

Zira yap boza dönen bu alanda, çevre düzenlemesi adı altında yaklaşık 50 yaşındaki bir çam ağacı da yapılan son çalışmayla kaldırıldı.İnsan hayatının öncelendiği ve bu nedenle yapımına başlandığını düşünmek istediğimiz bu projede, umuyoruz ki bu ağacın kaldırılmasının haklı bir izzahı olabilir. Aksi takdirde yazık olur böyle bir ağaca…

Unutmadan; ağacın sökülüp tekrar diklidiğini mi düşünelim, yoksa kesilip yok edildiğini mi? Bu sorunun cevabını da İBB yönetiminden bekleriz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.