Pendik’te Ramazan’da da Kimse Yalnız Kalmadı

65 yaş üstü vatandaşların sosyalleşerek kaliteli vakit geçirmeleri için alanlar oluşturan Pendik Belediyesi, pandemi ile hizmete ara veren Vefa Kıraathanesi’nin ziyaretçilerini unutmadı. Ramazan ayı boyunca Pendik Gönüllüleriyle birlikte yürütülen “Pendikte Yalnız Değilsiniz” projesiyle, yaşlılar tek tek evlerinde ziyaret edildi.

Yaşlı vatandaşlara hizmet vermesi amacıyla açılan Vefa Kıraathanesi pandemi önlemleri ve kısıtlamaları sebebiyle bir süredir ara vermişti. Ancak Pendik Belediyesi ve Pendik Gönüllüleri bu süreçte Vefa Kıraathanesi’nin ziyaretçisi olan yaşlı vatandaşları unutmadı. ”Pendikte Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Pendikte ikamet eden 65 yaş ve üstü vatandaşlar iftardan hemen önce ziyaret edildi, hâl ve hatırları sorularak yalnız bırakılmadı.
Ramazan ayının atmosferine ve manevi duygularına uygun şekilde kapılarına kadar ziyaret edilen yaşlılara ayrıca hurma ve Ramazan pidesinden oluşan ufak bir hediye de ikram edildi. Gönüllüler aracılığıyla yaklaşık 500 yaşlı vatandaş ziyaret edildi. İlk kez gönüllü olan vatandaşlarla birlikte, evlerinde pişen iftar yemekleri yalnız yaşayan yaşlılara ulaştırıldı. Paylaşmanın arttığı şu dönemlerde yaşlılar asla yalnız kalmıyor.