Pendik Kavakpınar’da Mahalleli ile Drift Yapan Sürücüler Birbirine Girdi

Son Güncelleme 15/05/2021 tarihinde yapıldı

Kavakpınar’daki olayların en net görüntüsü Pendikli TV’de!

Dün paylaşımını yaptığımız hadisenin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Sokak aralarında ve caddede drift yaparak hızlı araç süren sürücülere mahallenin gençleri müdahale etti.
Arabalardan indirilen sürücüler mahalleliler tarafından darp edilirken, sürücülerin tanıdığı olan başka kişiler mahallelinin üzerine araçlarını sürdüler.
3 kişinin yaralandığı olayda bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.
Dün yaptığımız ilk paylaşım;

Pendik’te drift yapan magandalar ortalığı birbirine kattı.
İki otomobil sürücüsü, kendilerine tepki gösteren mahalleliyi ezmeye çalışarak kazaya sebep oldu. Olay sonrası 3 kişi yaralandı.

İstanbul Pendik’te cadde üzerinde drift yapan iki sürücü mahalleliyi kızdırdı. Kavakpınar Mahallesi’nde yaşanan hadisede ortalık adeta savaş alanına döndü.

Çevredeki vatandaşlar otomobilde bulunan magandalara tepki gösterince taraflar arasında silahlı sopalı kavga çıktı.

İNSANLARIN ÜZERİNE SÜRDÜLER
Sinirden deyim yerindeyse deliye dönen sürücüler, tartıştıkları kişilerin üzerlerine araçlarını sürerek ezmeye çalıştılar. O esnada hızla ilerleyen otomobillerden biri oradan geçmekte olan bir otomobile çarpınca iki araç sürücüsü de yaralandı. Olaya şahit olan mahalleliler, kendilerini ezmeye çalışan ve kazaya sebep olan araçtaki kişiyi dışarı çıkararak darbetmeye başladı.

Olayın en net görüntüsü…

ORTALIK SAVAŞ ALANI GİBİYDİ
Diğer araç sürücüsü de o sıralarda çevredekilerin üzerine aracını hızla sürerek kaçmaya çalıştı. Siniri geçmeyen maganda aynı hareketi tekrarladı. Ezilmekten kurtulmaya çalışan mahalleli kendilerini bir sağa bir sola atarak ezilmekten kıl payı kurtuldu.

POMPALI TÜFEKLE TERÖR ESTİRDİLER
İddiaya göre olay yerinden geçtiği esnada otomobilin çarpmasıyla yaralanan sürücünün yakınları, olay yerine pompalı tüfekle gelerek havaya ateş açtılar. Diğer sürücüye saldırmaya çalıştılan şahıslar kameralara yansıdılar. Aksiyon filmlerini aratmayan olayda iki kişi kaza nedeniyle, bir kişi de kavga esnasında bıçaklanarak yaralandı.

Samet Övüç – Pendikli TV