Pendik’te Park Sayısı 212 Oldu

Pendik Belediyesi Yenişehir Mahallesi Gökay Sokak’ta tamamladığı parkı vatandaşların hizmetine sundu. İçinde basketbol sahasının da bulunduğu Gökay Sokak Parkı ile beraber ilçe genelindeki park sayısı 212’ye çıktı. Geçtiğimiz hafta 211. park hizmete girmişti.

İlçe genelinde park yapımı sürdüren Pendik Belediyesi, Yenişehir Mahallesi’ne yeni bir park kazandırdı. Gökay Sokak’ta geçtiğimiz haftalarda yapımına başlanan park tamamlanarak bölge sakinlerinin hizmetinesunuldu. 584 metrekarelik alana kurulu parkta çocuk oyun alanı, dinlenme alanı ve yeşil alan bulunuyor. Ayrıca parkın içinde bir de basketbol sahası yer alıyor.

Park sayısı 212’ye çıktı
Yaz kış fark etmeksizin ilçeye yeşil alan kazandırmaya devam eden Pendik Belediyesi, Gökay Sokak Parkı ile Pendik’teki park sayısını 212’ye çıkarmış oldu. Parklar, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamandadikilen ağaçlar ve bitkilerle ilçedeki hava kalitesini daha da artırıyor. Bu durumun farkında olan Pendik Belediyesi, plan ve program doğrultusunda yeni parkların yapımına devam ediyor. Belediye ekipleri bu yıl olduğu gibi 2023 yılında da uygun alanlara park inşa edecek.