Pendik’te “Oyuncak Kardeşliği” Projesi Kapsamında 5 Binden Fazla Oyuncak Toplandı

Pendik’te “Oyuncağını getir, kardeşini sevindir” sloganıyla yürütülen “Oyuncak Kardeşliği” projesiyle 5 bin oyuncak, ihtiyaç sahibi ve afet bölgesinde bulunan okullara ulaştırıldı. Oyuncaklarına kavuşan çocuklar Pendikli kardeşlerine teşekkür ederek selam yolladı. Projede emek veren eğitimciler ve yer alanlara törenle sertifikaları verildi.

Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı, Pendik Kent Konseyi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında yürütülen “Oyuncak Kardeşliği” projesi sertifika töreniyle sona erdi.
2021’de başlatılan projeyle, imkanı kısıtlı ve afet bölgelerindeki okullara oyuncak gönderildi. Oyuncaklar, Pendik’te belirlenen okullarda yürütülen “Oyuncağını Getir, Kardeşini Sevindir” etkinliğiyle toplandıktan sonra, eleme ve paketleme süreçlerinden geçti.

Her biri özenle paketlenen oyuncaklar Kastamonu’da yaşanan sel felaketi bölgesine, ayrıca Elazığ, Diyarbakır, Ağrı ve çeşitli bölgelerde eğitim alan çocuklara ulaştırıldı.

Pendik’te 26 okuldan oyuncaklar toplandı. Oyuncaklarını kardeşleriyle paylaşmaya gönüllü binlerce öğrenci sayesinde, 5 binden fazla oyuncak ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürdü.

Oyuncaklarına kavuşan çocuklar Pendikli kardeşlerine teşekkür ederek selam yolladı.

Projenin kapanış etkinliğinde projeye emek verenlere, törenle sertifikaları verildi.

Habere yorum yap