Pendik’te İkinci “2023 Vizyon Buluşmaları” Yapıldı

Son Güncelleme 17/12/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, başkanlığının 3,5 yıllık döneminde gerçekleştirilen yatırım ve hizmet projelerini, AK Parti’de görev almış eski teşkilat mensuplarına anlattı. İkincisini gerçekleştirilen “2023 Vizyon Buluşmaları” Atatürk Kültür Merkezi’nde tertip edildi. Programa AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin’in öz eleştiri konuşması damga vurdu.

3,5 yıllık başkanlığı süresince proje ve hizmetlerini “2023 Vizyon Buluşmaları”yla Pendikliler’e anlatmaya devam eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bu kez AK Parti Pendik teşkilatlarında görev almış eski teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek anlattı.

15 Aralık 2022 Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya; AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, bir önceki dönemin İlçe Başkanı Rüstem Kabil, AK Parti’de görev almış eski teşkilat mensupları, çok sayıdaki partili isim ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in özel davetlisi olarak programa katılan (geçmişte Milli Görüş çizgisi doğrultusunda birlikte mücadele ettikleri) Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt katıldı. Programda, AK Parti Pendik teşkilatı içerisinde uzun yıllar siyaset yaptığı bilinen tanınmış pek çok ismin olmayışı da dikkat çekti.

AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin’den Öz Eleştiri: “Eski azim ve gayreti göremiyoruz.”
Partide görev almış tüm isimlere teşekkür ederek kürsü konuşmasına başlayan AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, geçmişteki azim ve gayreti bugünlerde göremediğini ifade ederek şunları söyledi: ”AK Parti’nin ilk kurulduğu yıllarda yokluklar içerisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için bıkmadan, usanmadan ve azimle çalıştık. 3-4 mahalle tek merdivenle bayrak asmaya çalışırdık. O dönemlerde bayraklama çalışması için her mahalle ‘ilk ben yapayım’ diye birbirimizle yarışırdık. Oysa bugün imkanlarımız çok daha iyi olmasına rağmen aynı gayretin olduğunu söylemek mümkün değil. Eğer o günlerde bir Ayasofya açılışı vaad edilmiş olsaydı, bütün teşkilat en az iki üç katı daha hırsılı çalışırdı. Şimdi ise maalesef o azim ve gayreti göremiyorum.”
2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine vurgu yapan ilçe başkan Ali Şirin, “AK Parti olarak, memleketin kazanımlarını kaybetme ihtimalini de unutmadan tüm teşkilatların azim ve kararlılık doğrultusunda mücadele etmesi gerekir. 2023 seçimlerinde başarılı olabilmek için herkesin desteğine ihtiyacımız var ve bunu sağlayabilmek için birlik ve beraberliğimizi muhafaza edebilmemiz gerekir.” dedi.

AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “İsraf konusunda cimri bir belediye başkanıyım.”
Kürsüde 3,5 yıllık icraatlarını slaytlar eşliğinde teşkilat mensuplarına anlatan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, borçlu bir belediye devralmalarına rağmen 3,5 yıl gibi kısa bir sürede israfların önüne geçerek borçsuz, cari fazla veren bir belediye konumuna geldiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Pendik Belediyesi, İstanbul genelinde en çok yatırım yapan aynı zamanda sosyal yardımlarıyla sosyal belediyecilik hizmetleri alanında da ilk üç belediye arasında yer alan marka bir belediye olmuştur. Gerek alt ve üst yapı projeleriyle, gerek sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle Pendik halkına en üst kalitede, en hızlı ve kapsamlı hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bunu da israfta cimri, yatırım ve hizmette cömert davranmaya devam ederek gerçekleştireceğiz.”

“Gençlerin teveccühünü kazanıyoruz.”
Alt ve üst yapı yatırımlarından spor komplekslerine, kentsel dönüşüm çalışmalarından sosyal yatırımlara, kültür sanattan gençlere ve engelli vatandaşlara yönelik hizmetlere kadar; tamamlanan, yapımı devam eden ve projelendirilen tüm yatırım ve hizmetleri slaytlar eşliğinde tek tek anlatan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Özellikle gençlerin kazanılması konusunda kütüphane ve kültür sanat hizmetlerinde büyük gayret sarf ediyor. Maalesef büyük bedeller ödüyoruz ama yapılan araştırmalarda bunun olumlu geri dönüşümünü de net bir şekilde gözlemliyoruz.” dedi.

“Birliğimiz daim olsun.”
Sunumunun sonunda 2023 seçimlerinin önemine de değinen Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Yaşam kalitesinin artması nedeniyle AK Parti’de azalan eski heyecanın kaybedilmemesi için herkesin desteğine ihtiyaç duyduğumuz bir gerçek. Bunun için genel ve yerel bazda, her ortamda hizmetlerimizi en iyi şekilde anlatarak ve birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek 2023 seçimlerine hazırlanmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Programın sonlarına doğru teşkilat mensuplarına mikrofonlar verildi. Talep, öneri ve şikayetlerini ilgililere ileten teşkilat mensupları, programın sonunda hatıra fotoğrafı çektirerek günü sonlandırdı.