Pendik’te Çocuklar 23 Nisan Etkinliklerinde Doyasıya Eğlendiler

Pendik Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan etkinliklerinde çocuklar doyasıya eğlendi. Palyaçolardan ilüzyon gösterilerine,ok atmadan atölyelere bir çok etkinlikle çocuklar bayramı kutladı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin alanda çocuklarla buluşarak, “Çocuklarımız için projelerimize,etkinliklerimize devam ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun, çocuklarımız için ne varsa Pendik’te var.” ifadelerinde bulundu.

Pendik Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı eğlenceli etkinlikler ve sahne gösterileriyle kutladı. Pendik Sahil etkinlik alanında kurulan standlarda çocuklar çeşitli atölyelere katıldı, sahne gösterileriyle eğlenceli vakit geçirdi. Alanda çocukları ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Geçtiğimiz haftalarda sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açtığımız 168 eserimizin içerisinde çocuklarımız için birçok proje yaptık. Çocuklarımız için projelerimize, etkinliklerimize devam ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun, çocuklarımız için ne varsa Pendik’te var.” ifadelerinde bulundu.

Çocuklar doyasıya eğlendiler


Sahile kurulan etkinlik alanında çocuklar için birçok aktivite, atölye ve sahne gösterisi düzenlendi.Çocuklar atölyelerde ebru,rüzgargülü, boyama, çim adam ve benzeri etkinlikler yaptı. Çocuklar alanda dolaşan Nasreddin Hoca, eşeği ve diğer maskotlarla oyunlar oynadı, dans etti. Alana kurulmuş standlarda pamuk şekeri ve patlamış mısır ikram edildi. Alanda aynı zamanda jonglör, palyaço, kukla, ilüzyon ve bubble gösterileri de gerçekleştirildi. Sahilde gerçekleştirilen etkinliklerin yanı sıra Kavakpınar Masal Parkı’nda da tiyatro ve müzikal gösterileri düzenlendi. Çocuklar Pendik’te 23 Nisan’ı coşkuyla, dolu dolu kutladı.


Deprem bölgesi Elbistan’da da etkinlikler yapılarak çocukların yüzü güldürüldü.

Pendik Belediyesi deprem bölgesi Elbistan’da da çocuklar için 23 Nisan etkinlikleri düzenledi. Gün boyu süren etkinliklerde renkli anlar yaşandı. Pendik Belediyesi, Pendik İlçe Milli Eğitim ve Elbistan İlçe Milli Eğitim işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerde çocuklar palyaço ve maskotlarla şarkılar söyledi,dans etti.Müzik gösterileri, oyunlar ve yüz boyama gibi etkinliklerin de yapıldığı 23 Nisan kutlamasında depremzede çocukların yüzü güldürüldü.

Ayrıca; Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde buluşan Pendik ilçe protokolü, çocukların renkli gösterisini izleyerek çocukların bayramını kutladı. Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, programın sonunda çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildi.