Pendik’te 19 Mayıs Etkinlikleri Bisiklet Festivaliyle Başlayacak

Bu yıl Pendik’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir hafta boyunca spor dolu günler yaşanacak. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli 13 Mayıs’ta düzenlenecek Halka Açık Bisiklet Yarışı’nın spor şöleninin başlangıcı olacağını söyledi.

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli ve Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. PenCR Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen basın toplantısında Başkan Yardımcısı Divleli, 13 Mayıs’ta PENBİS FEST’18 adıyla ilki gerçekleştirilecek Halka Açık Bisiklet Yarışı hakkında bilgiler verdi. Çamlık Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Caddesi’nde 10 kategoride yapılacak organizasyonun teknik bilgilerini anlatan Divleli, festivalde renkli etkinliklerin olacağını söyledi. Divleli şu ana kadar organizasyon için 700 başvurunun olduğunu sözlerine ekledi.

Her gün farklı branşta spor yarışmaları

Bisiklet Festivalinin aynı zamanda bir hafta boyunca sürecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının bir başlangıcı olacağını söyleyen Başkan Yardımcısı Divleli, birbirinden heyecanlı spor etkinlikleri düzenleyeceklerini belirtti. Başkan Yardımcısı Divleli şöyle devam etti: “Sahil meydanında her gün farklı branşta spor yarışmaları düzenleyeceğiz. Geleneksel hale getirdiğimiz gençlik günleri kapsamında masa tenisi, tekvando, mas güreşi ve okçuluk turnuvaları yapacağız. Yine Pendik Çarşı Camii önünde Bilek Güreşi heyecanı yaşayacağız. Spor coşkusunu bisiklet, kaykay, paten ve halk oyunları gösterileriyle daha da artıracağız.” dedi.

Festival şehre hava katacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin öncülüğünde başlatılan bisiklet hareketinin şehre ayrı bir hava katacağını belirten Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, ilkini düzenleyecekleri bisiklet festivali için yerel basından destek beklediklerini söyledi.