Pendik’te 171 Devlet Okuluna Spor Malzemesi Desteği Yapıldı

Pendik Belediyesi öğrencilere sporu sevdirmek ve sporcuları desteklemek için 171 devlet okuluna spor malzemesi desteği yaptı. 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı için törenle ilçe genelindeki ilk-orta ve lise düzeyindeki devlet okullarına spor malzemesi desteği yapıldı.

Pendik Belediyesi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen “Okullara Spor Malzemesi” desteği töreni gerçekleştirildi. Kurtköy Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İlçe Gençlik Spor Şube Müdürü Mustafa Burak Sinopluoğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Eşref Şeneroğlu katıldı.

Konuşmasında çocuk ve gençler için spor alanında yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Ahmet Cin: “İlçemizde genç nüfus yoğun. Çocuklarımıza ve gençlerimize hizmetlerimize devam ediyoruz. Kütüphane ve yeni spor komplekslerimizi açıyoruz, bildiğiniz gibi Kaynarca’da devasa bir spor kompleksimiz, içerisinde kütüphanesiyle, fitness salonuyla hazırlanıyor.” dedi. 

Kaymakam Dr. Hülya Kaya ise gençler ve spor adına yapılan yatırımlar için Pendik Belediyesi ve Başkan Ahmet Cin’e teşekkürlerini sundu. Etkinlikte ilçe genelindeki 171 devlet okuluna birçok branşta kullanmaları için çeşitli spor malzemelerinin bulunduğu koliler dağıtıldı.