Pendik’te 147 Bin Öğrenci Yaz Tatiline Girdi

2023-2024 Eğitim – Öğretim yılının sona ermesiyle Pendik’te 147 bin öğrenci yaz tatiline girdi. Mustafa Karuşağı İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde konuşan Başkan Ahmet Cin velilere “Belediyemizin kültürel, sportif alanlarda kursları var. Çocuklarımızı buralara gönderebilirsiniz” dedi. Öğrencilere ise erken yaşta okumanın önemine dikkat çekerek “Tabii ki tatil yapacaksınız ancak; bu yaşta öğrenilecek bilgiler sünger gibi çekilir. Okumayı ihmal etmeyin” tavsiyesinde bulundu.

2023-2024 Eğitim – Öğretim yılının sona ermesiyle Pendik’te 147 bin öğrenci yaz tatiline girdi. İlçe genelindeki okullarda karne törenleri düzenlendi. Mustafa Karuşağı İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine ise Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin katıldı. Okulun hazırladığı yıl sonu gösterilerini izleyen Belediye Başkanı Ahmet Cin, ardından Kaymakam Mehmet Yıldız ve beraberindekilerle birlikte sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini verdi.   

Hem velilere hem de öğrencilere tavsiyelerde bulundu

Karne dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin öğretmenlerin yorucu bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek  gösterdikleri sabır ve emeklerden dolayı teşekkür etti. Konuşmasında velilere tavsiyede bulunan Başkan Ahmet Cin “Okulların kapanması anneler açısında sıkıntı olabilir. Ama yapılacak çok aktiviteler var.  Belediyemizin hem kültürel hem de sportif alanlarda kursları var. Çocuklarınızı buralara gönderebilirsiniz.” dedi. Öğrencilere de tavsiyede bulunan Belediye Başkanı Ahmet Cin “Tabiî ki tatil yapacaksınız ancak;  bu yaşta öğrenilecek bilgiler sünger gibi çekilir.” diyerek erken yaşta okumanın önemine dikkat çekti.