Pendikspor’da Teknik Heyet ile Yollar Ayrıldı |Şirketleşme için Genel Kurul Kararı Alındı

Pendikspor Kulübü’nden yapılan açıklamada Şaban Yıldırım ve ekibi ile yolların ayrıldığı ifade edildi. Ayrıca uzun bir süredir gündemde olan şirketleşme süreci için olağanüstü genel kurul kararının alındığı duyuruldu.

Mustafa Şahinyılmaz başkanlığındaki Pendikspor yönetim kurulu, şirketleşme sürecini başlatarak olağanüstü genel kurul kararı aldı. Şirketleşme gerçekleşirse Pendikspor Kulübü Derneği ‘nin sportif faaliyetleri anonim şirket olarak devam edecek.

Bu kararla birlikte teknik direktör Şaban Yıldırım ve ekibi ile de karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı. Şaban Yıldırım Pendikspor’da ikinci kez göreve getirilmişti.

Başarı sağlayan pek çok spor kulübü gibi gibi Pendikspor’da şirketleşme sürecine girdi. 3. ligden dahi pek çok kulübün şirketleştiği günümüzde, Pendikspor genel kurulundan bu girişime onay çıkıp çıkmayacağı da önümüzdeki günlerde netleşecek.

Pendikspor’dan yapılan açıklamada; Kulübümüz, derneğimizin sportif faaliyetlerinin şirketleşerek devam ettirilmesi konusunda olağanüstü genel kurul kararı almıştır. Kongremiz 02 Ağustos 2021 tarihinde saat 11.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Pendikspor’umuzun geleceğini belirleyecek, kulübümüzün başarısına yön verecek kongremize, üyelerimizin katılımı önem arz etmektedir.

*Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde kongremiz 09 Ağustos 2021 tarihine ertelenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Samet Övüç – Pendikli TV