Pendikspor Yönetimi Basın Mensuplarına Sezonun İlk Yarısını Değerlendirdi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Pendikspor Kulübü’nün yönetim kadrosu basın mensuplarını ağırladı. Sezonun ilk yarısına dair değerlendirmenin yapıldığı toplantıda şirketleşme süreci, devre arası transferleri ve yeni stadyum projesi de konuşuldu.

Pendikspor A.Ş. Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Özdemir, Recep Yeşilyurt, Onur Durası ve Hüseyin Bayram toplantıya katılan yöneticilerdi. Pendikspor Tesisleri’nde yapılan basın toplantısında şirketleşme süreci, devre arası transferleri ve yeni stadyum projesi de konuşuldu.

“Şirketleşme süreci tamamlandı.”
Pendikspor A.Ş. Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, şirketleşme sürecine dair yaptığı açıklamada; “Pendikspor’un şirketleşme süreci tamamlandı. %70 oranındaki hissenin sahibi Mahmut Türkoğlu, %25 oranındaki hissenin sahibi şahsım, %5 oranındaki hissenin sahibi Pendik Belediyesi’dir. Tüm kararların uygulanabilmesi için üç ortağın da onayı gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.
Şahinyılmaz, pek çok şartı hayata geçirdiklerini ifade etti. Bunların başında, yapılan anlaşmaya göre, 3 yıl görevde kalmak şartıyla kulüp başkanlığı görevini sürdüreceğini, sonrasında ise yeni süreci üç ortak olarak belirleyeceklerini dile getirdi.

Birliktelik vurgusu…
“Önemli bir kadro kurduk. Açıkçası yine de bu sezon şöyle rahat bir maç izleyemedik. Herkes Pendikspor’a karşı daha hırslı oynuyor. Zor maçları kazanmaktan mutluluk duyuyoruz. 26 Aralık’ta ligin ilk yarısı bitiyor. 2 Ocak’ta kampa gidiyoruz. 10 gün sürecek Antalya kampımız uyumumuzu artıracaktır. Pendikspor camiasını bir arada görmek bizi mutlu ediyor. Yönetim, futbolcu, taraftar, basınımız ve belediyemiz hep birlikte güçlüyüz.”

“Devre arasında transferler yapacağız.”
Transfer soruları üzerine eksik mevkiilere takviyeler yapacaklarını açıklayan Şahinyılmaz, transfer sezonu açılmadan bir isim vermesinin doğru olmayacağını söyledi. Görüştükleri isimlerin olduğunu ve Pendikspor isminin spor kamuoyunda saygın bir yeri olduğunu vurguladı.

“Maçlarımız canlı yayınlanıyor.”
Şahinyılmaz: “Biliyorsunuz Karacabey maçı itibarıyla maçlarımızı Pendikspor YouTube kanalımız üzerinden canlı yayınlamaya başladık. Burada sağolsun Samet Övüç kardeşimizin katkıları oluyor. 1 milyon nüfusa yaklaşan bir kentin güzide spor kulübünü herkes izlemek istiyor. Biz de bunun için elimizden geleni yapıyoruz.”

Taraftara çağrı…
Pendikspor Kulübü’nün taraftarıyla güzel olduğunu vurgulayan başkan, taraftarlara çağrı yaparak ceza almak istemediklerini vurguladı. Şampiyonluk yolunda birliktelik vurgusu yapıldı.

Pendikstore.com açıldı
Forma ve ürün satışı ile ilgili yeni bir proje başlattıklarını ifade eden Başkan Şahinyılmaz, bu konu hakkında başta kulüp yöneticisi Onur Durası olmak üzeri pek çok yöneticinin katkı sunduğunu dile getirdi. Yapılan satışlarda 1 lira kârın olmadığını ifade eden Şahinyılmaz, taraftarların talebi doğrultusunda böyle bir adım attıklarını söyledi.