Pendikspor Vasat Futbolu ile Berabere Kaldı

Pendikspor Beraberliğe Razı Oldu

Pendikspor 2. Lig Beyaz Grup’ta oynadığı ilk yarının son müsabakası olan Nazilli Belediye Spor müsabakasında 2 – 2 ‘lik beraberliğe razı oldu. 

Maç öncesinde geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırılarına karşı ortak bir tavır sergileyen iki takım futbolcuları,  ellerinde “Tek Renk Tek Yürek” yazılı bir pankart ile sahaya çıktı. Sonrasında ise emniyet mensuplarına karanfil veren futbolcular, tribünler tarafından uzun süre alkışlandı. 

İki takımında tempolu bir şekilde başladığı müsabaka genellikle orta saha mücadelesi şeklinde geçti. 

Maçın 27. dakikasında Nazilli Belediye Spor’un kazandığı köşe vuruşundan gelen ortaya ters bir kafa vuruşu yapan Azad Filiz topu kendi ağlarına gönderdi ve Nazilli Belediye Spor 1 – 0 öne geçti. Bu dakikadan sonra risk alan ve daha çok atak üreten Pendikspor kendi yarı sahasında açık vermeye başladı, müsabakanın 33. dakikasında Fatih Üge’nin  ayağından bir gol daha bulan Nazilli Belediye Spor maçı 2 – 0’a getirdi. ilk yarının son dakikalarında atak futboluna devam eden Pendikspor maçın 44. dakikasında Sinan Kurumuş’un pasını doğrudan şuta çeviren Azad Filiz’in 30 metreden attığı jeneriklik gol ile skoru 1 – 2’ye getirdi. 

Maçın ilk yarısı bu skorla tamamlanırken ikinci yarıya atak başlayan taraf Pendikspor’du. 

Uzun süre çekişmeye sahne olan müsabakanın 74. dakikasında gelişen organize atakla pozisyona giren Hayrullah Akyel, Sinan Kurumuş ile yaptığı verkaçı düzgün bir vuruş ile kaleye gönderdi ve skoru 2 – 2’ye getirdi. Oyunun kalan sürelerinde sürekli sakatlık geçiren Nazilli Belediye Spor oyuncuları maçı soğuturken, müsabakada başka da gol olmadı ve maç bu skorla tamamlandı. 

Stad: Pendik Stadı 

Hakemler: Bilal Köseoğlu, Cemal Alpay, Yakup Bulut

Pendikspor: Mehmet, Süheyl, Hayrullah, Umut, Sinan, HASAN (Dk. 46 Mahmut Caner), Cemil, Ramiz, Azad, Yasin Görkem, Olgun Ümit (Dk. 60 Kadir Salih)

Nazilli Belediyespor: Metin, Sabri, Mehmet, Berkay (Dk. 75 Mert), Fatih, Atilla, Hakan, Yüksel, Zafer, Hüseyin (Dk. 70 Ramazan), Ali (Dk. 82 Mert Çapar)

Goller: Dk. 27 Azad (kendi kalesine), Dk. 33 Fatih (Nazilli Belediyespor), Dk. 44 Azad, Dk. 70 Hayrullah (Pendikspor)

Sarı kartlar: Dk. 52 Hakan, Dk. 76 Mehmet (Nazilli Belediyespor), Dk. 78 Kadir, Dk. 89 Umut, Dk. 89 Hayrullah, Dk. 90+2 Cemil (Pendikspor)