Pendikspor Taraftar Grubu Magnifico 17. Yaşını Kutladı

Pendikspor Taraftar Grubu Magnifico, 14 Şubat 2024 tarihinde 17. yaşını kutladı. Pendik Kuşlu Park’taki kutlama törenine Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve çok sayıda önemli isim de katılım sağladı. Pendikli TV ekibi olarak biz de, o anları sizin için derledik.
Nice senelere Magnifico!

Latince kökenli bir kelime olan magnifico, pek çok kişi tarafından “Magnifico ne demek?” sorusuna muhatap oluyor. Latince’den Türkçe’ye çevrildiğinde “Muhteşem” anlamını alan “Magnifico” aynı zamanda 2007 yılında kurulan Pendikspor taraftar grubunun da ismini teşkil ediyor.

17. kuruluş yıl dönümünü Pendik Kuşlu Park’ta meşaleler ve konfetilerle kutlayan Magnifico Taraftar Grubu üyelerine; Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendikspor Derneği Başkanı Atakan Yüce ve dernek yöneticileri, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı S. Tarık Balyalı, İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, Zafer Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Kürşat Dağ, siyasi partilerin Pendik ilçe temsilcileri, stk temsilcileri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Saat 19.50’de yanan meşalelerle, 1950 yılında kurulan Pendikspor Kulübü’nün marşları hep bir ağızdan söylendi.