Erdem Bayraklı CHP’den Meclis Üyeliğine Müracaat Etti

Pendik Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanı aynı zamanda Sivas Suşehri Dernek Başkanı Erdem Bayraklı, Pendik Belediye Meclis Üyeliği için CHP’ye müracaat etti. Çok sayıdaki Sivaslı hemşehrisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Erdem Bayraklı’yı Pendik Sivaslılar Derneği Başkanı Fatih Yıldız da yalnız bırakmadı. Bayraklı’yı CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri ve Pendik Belediye Başkan Adayı S. Tarık Balyalı tebrik etti.

Erdem Bayraklı, üyelik toplantısında yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Pendik’te bu dönem değişime inandığını, İlçe Başkanı Niyazi Güneri’ye yardımcı olmak ve Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı’ya destek olmak için bu kararı aldığını ifade etti.

Pendik Sivaslılar Dernek Başkanı Fatih Yıldız ise; daha önce belirttikleri üzere, hangi siyasi parti Sivaslılara gözle görülür bir değer verirse, Sivaslıların da topyekün o siyasi partinin yanında yer alacağını ve bu doğrultuda Erdem Bayraklı’nın yanında olduklarını söyledi. Fatih Yıldız; “Her seferinde de ifade ettiğimiz gibi bu seçimde Sivaslılara hakettiği değeri veren fazlasıyla karşılığınıda görecek.” dedi.

Aslen Sivaslı olan CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri de; “Pendik’te en fazla nüfusa sahip olan şehrimiz Sivas’ın güzel insanlarını bugün burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Burası sizin yeriniz. Bundan önce bizim de hatalarımız olmuş olabilir, öz eleştirimizi yapıyoruz. Bundan sonra daha sık bir araya gelecek, toplumun tüm kesimleriyle adaletli bir şekilde süreci yöneteceğiz.” dedi.

Toplantının rozet takma kısmına yetişen CHP Pendik Belediye Başkan Adayı S. Tarık Balyalı da yaptığı konuşmada, Sivaslıların desteğini yanında hissettiğini söyledi ve bunun için teşekkür etti.

Toplantı hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.