Pendikspor Şampiyonluk Kutlamasının da Hakkını Verdi

TFF 2. Lig Beyaz Grup Şampiyonu Pendikspor, yaklaşık beş bin kişinin katılım sağladığı muhteşem bir kutlama etkinliğine imza attı. Murat Dalkılıç ile Simge’nin sahne aldığı şampiyonluk kutlamasında, Pendiksporlular doyasıya eğlendi.

Sezonun bitimine 5 maç kala şampiyonluğunu ilan eden ve TFF 1. Lig’e çıkmayı garantileyen Pendikspor, şampiyonluğu taraftarıyla kutladı.
4 Mayıs 2022 Çarşamba günü Pendik Sahil Etkinlik Alanı’nda organize edilen şampiyonluk kutlaması renkli görüntülere sahne oldu. Taraftarların isteğiyle Murat Dalkılıç ile Simge şampiyonluk kutlamasında sahne aldı.
Çift katlı üstü açık otobüs ile Pendikspor tesislerinden hareket eden Pendiksporlu futbolcular, konvoy hâlinde vatandaşları selamlayarak kutlama alanına geldi.

Beş bin Pendikli şampiyonluğu kutladı.
Kutlama alanında yaklaşık beş bin Pendikli şampiyonluğu kutladı. Meşale ve konfetilerle takımını karşılayan Pendiksporlu taraftarlar, gece yarısına kadar devam eden şampiyonluk kutlamasında, Murat Dalkılıç ve Simge’yle şampiyonluk şarkıları söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendikspor Kulübü Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, yönetim kurulu üyeleri, futbolcular, teknik ekip ve kulüp çalışanları tek tek anons edilerek sahneye çağrıldı. Sahnede kupayı kaldırarak taraftarları selamlayan kırmızı beyazlılar, büyük mutluluk yaşadı.

Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptığı selamlama konuşmasında, Pendikspor’un şampiyonluğunda emeği olan herkese teşekkür etti. Mevcut stad ve yeni stad projeleri hakkında çalışmaların sürdüğünü ifade etti ve 1. Lig’de Pendikspor’a başarılar diledi.

Pendikspor Kulübü Başkanı Mustafa Şahinyılmaz ise zorlu bir süreci geride bıraktıklarını ifade ederek şampiyonlukta emeği geçen futbolculara, Teknik Direktör Osman Özköylü ve ekibine, Teknik Direktör Levent Devrim ve ekibine, kulüp personeline, Pendik Belediyesine, sponsorlara, Pendik ilçesinde hizmet veren basın mensuplarına ve taraftarlara teşekkür etti.

Şampiyonluk kutlamasında Murat Dalkılıç ve Simge Sağın konser verdi. Sanatçılara imzalı Pendikspor forması hediye edildi.

Samet ÖVÜÇ – Pendikli TV