Pendikspor Ne Yapıyor? | Pendikspor 0-0 Ümraniyespor | 5.Hafta

MAÇ ANALİZİ
Pendikspor Ne Yapıyor?
Ligin 5. haftası geride kalırken Pendikspor yine taraftarlarını güldüremedi. Bunun müsebbibi Yönetim mi? Teknik Heyet mi? Yoksa futbolcular mı? Bilinmez bir konu. Bu bilinmezliğin içinde taraftar da şu soruyu soruyor: “Pendikspor ne yapıyor?”
 
5 Hafta Bitti Galibiyet Yok
Geçtiğimiz sezon lige 6 da 6 yaparak başlıyan Pendikspor kaybedilmeyecek puanlar kaybediyor ve bu puanları da gol atamadan kaybediyor.
 
Gol Atsalar Sıkıntı Yok
Bazı Pendiksporlu taraftarlar; “Biz bu Pendikspor’a alışık değiliz. Biz gol atan, pres yapan, sahanın her yerinde terinin damlası olan Pendikspor’a alışığız. Gol atsalar sıkıntı yok. Bir an önce toparlansınlar.” yorumunu yapıyor.
 
Forvet Kim?
Kırmızı Beyazlı ekip en çok gol yollarında sıkıntı çekiyor. Defansta güven veren isimler olsa da Pendikspor’un hücumcuları pek de iyi görünmüyor.
Abdulkadir, Okan ve Oktay gibi isimler takımı nerelere kadar çıkarır hep birlikte göreceğiz.
 
Taraftarın Desteği Tam
Pendikspor taraftar grubu Magnifico maç boyunca takıma olan inancını sahaya yansıttı. Kötü gidişata rağmen futbolcular ıslıklanmadı, yönetim aleyhine tezahüratlar yapılmadı. Ancak Pendikspor’dan ayrılan ve Ümraniyespor ile anlaşan iki Ümraniyeli oyuncuya zor anlar yaşattılar.
 
Pendikspor Nasıl Toparlanır?

Pendikspor’da bir şeylerin yolunda gitmediği aşikar. Lakin bunun analizini Sn. Şaban Yıldırım’ın yapabileceğini düşünüyoruz. Gerek oyuna müdahalelerin yerinde ve zamanında yapılması gerek saha içi taktiksel değişiklikler ile Hoca takımın üzerine ağırlığını koyacaktır. Koyamazsa zaten vah Pendikspor’un haline…


 
Fotoğraflar ve Yorum: Samet Övüç

(Tüm hakları saklıdır.)

Stat: Pendik

Hakemler: Serkan Ergün, Şenol Bektaş, Ufuk Uğurlu

Pendikspor: Mehmet, Süheyl, Hakan, Hayrullah, Samed Kartal, Okan, Olgun Ümit (Dk. 79 Fahri Tatan), Ramiz, Fatih, Samet Katanalp, Abdülkadir (Dk. 89 Hasan)

Ümraniyespor: Burak, Ziya, Yaser (Dk. 75 Eren), İbrahim, İlhan (Dk 89 Bulut), Erol, Mehmet, Eser (Dk. 70 Bahadır), Samet, Tarık, Oğuz

Sarı kartlar: Dk. 34 Hayrullah, Dk. 44 Samet Katanalp (Pendikspor), Dk. 73 İlhan (Ümraniyespor)