Maç Analizi | Pendikspor 1-3 Fethiyespor

Pendikspor: 1 – Fethiyespor: 3

Stat: Pendik 

Hakemler: Mustafa Aydın, Evren Çağlar, Mert Türk

Pendikspor: Mehmet, Süheyl, Alişan, Hakan Akbaş, Fahri Tatan, Hayrullah, Umut, Samed (Dk. 70 Hasan), Okan, Ramiz (Dk. 46 Abdülkadir), Fatih Şen (Dk. 62 Fatih Cerlek)

Fethiyespor: Metin, Bayram, Hüseyin, Onur, Mert Er, Cenk, Tunay (Dk. 66 Salih), Aytaç (Dk. 77 Berat Jonathan), Emre Balkı (Dk. 62 Uğur), Emre Okur, Oğuzhan

Goller: Dk. 20 Aytaç, Dk. 39 Emre Okur, Dk. 55 Oğuzhan (Fethiyespor), Dk. 62 Abdülkadir (Pendikspor)

Kırmızı kartlar: Dk. 25 Süheyl (Pendikspor), Dk. 90 Mert Er (Fethiyespor) 

Sarı kartlar: Dk. 37 Hakan Akbaş, Dk. 59 Okan, Dk. 85 Fahri Tatan (Pendikspor)

 

Nerede 6 da 6 ?

 
Takip edenler hatırlayacaktır; Pendikspor geçen sezon lige çok iyi bir başlangıç yapmış ilk 6 haftayı kayıpsız atlatmıştı. Şuan ise durum çok farklı. Pendikspor etkisiz. Pendikspor takatsiz.
 
Takım nerede?
 
Pendikspor geçen sezon liderlik potasından dönüş Play-Off’larda ise takdire şayan bir futbol sergilemişti. Takım dinçti, kondisyon sağlamdı. O takım ne olduysa gitti, bozuldu, bulunamaz oldu. E tabi taraftarlarda soruyu sordu. Takım nerede!?
 
Goller nerede?
 
Pendikspor taraftarlarını gol atmaya alıştırmıştı geçen sezon. Ya bu sezon…
Bu sezon seyircisi önünde gol atamayan bir Pendikspor ile karşı karşıya kaldık.
Bugünkü maç rolanti bir şekilde başladı. Dakika 21’de rakip takım ağlarımızı havalandırdı. 25’de savunma oyuncumuz Süheyl Çetin rakip futbolcuyu gole giderken düşürünce kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. 39’da Fethiye 2. golünü attı. İlk yarı bu skorla sonuçlandı.
Pendikspor kendi evinde, seyircisinin önünde, ikinci yarıya 2-0 mağlup başladı. Pendikspor teknik direktörü Şaban Yıldırım ilk oyuncu değişikliğini 46’da yaptı ve Ramiz Ok’un yerine Abdulkadir Akyıldız’ı oyuna dahil etti.
Abdulkadir forvette, gol atmalıydı.
O da ne!? Pendikspor 54. dakikada 3. golü yedi. Maç artık zora girmişti. Pendikspor zaten 10 kişiydi.
Pendikspor taraftar grubu Magnifico bu dakikalardan sonra tepkisini sahaya yansıttı. Önce Teknik Direktör Şaban Yıldırım protesto edildi. Sonra futbolcular protestodan haklarına düşen payı aldı.
Bu dakikalarda yani dakika 62’de Abdulkadir Pendikspor adına bir gole imza attı ve durumu 1-3’e getirdi.
Bu dakikadan sonra karşılıklı oyuncu değişiklikleri olsa da maçın skoru artık belliydi.
 
Pendikspor 1-3 Fethiyespor
 
Maç sonu Pendikspor’un geçen sezonki Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım Pendikli taraftarlarca tebrik edilirken yine geçen sezonki Pendikspor’da forma giyen Salih Aygen’de alkışlandı.
 
Pendikli TV
Fotoğraflar ve Yorum: Samet Övüç

Tüm hakkı saklıdır.