Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu: “Eleştiriler En Büyük Kazancımız…”

Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu, Pendik’te hizmet veren basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şampiyonluğa uzanan süreci, yapılan yeni transferleri, tesislerdeki yenileme çalışmalarını ve stadyumun son durumunu, seçtiği özenli cümlelerle ifade eden Türkoğlu; “Şampiyon takımız. Eleştiriler en büyük kazancımız. Altyapıya önem vererek başarılı olacağız.” dedi.

4 Temmuz 2022 Pazartesi günü Hadin Cafe’de Pendikli basın mensuplarıyla bir araya gelen Mahmut Türkoğlu’na Pendikspor Yöneticisi Onur Durası da eşlik etti.

Tanışma toplantısı mahiyetindeki bu buluşmada, basın mensupları ilçede konuşulan ve tartışılan pek çok konuyu Türkoğlu’na sordu ve samimi cevaplar aldı.

Türkoğlu: “Eleştiriler en büyük kazancımız…”

Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu basın mensuplarıyla tek tek tanıştıktan sonra; Pendikspor tarihinde ilk kez bu sene 1. Lig’e yükselmeyi başardı. Muhakkak ki bu başarıda ilçenin ileri gelenlerinin, Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin’in, görevi devreden kulüp başkanımız Mustafa Şahinyılmaz’ın, iş insanlarının, taraftarlarımızın ve siz basın mensuplarının katkıları çok büyük. Bu bağlamda eleştiriler de kıymetli. Eleştiriler ile yolumuza devam ederek, hatalarımızdan ders çıkararak, Pendikspor’un daha iyi noktalara gelmesi için çalışacağız. Bu noktada hem Pendikspor Dernek Başkanımız Atakan Yüce ile hem de camianın ileri gelenleri ile sürekli iletişim hâlinde olacağız.” dedi.

“Soranlara ‘Tek işim Pendikspor’ diyorum.”

Basın mensuplarının soruları üzerine gündelik yaşamındaki faaliyetlerinden de bahseden Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Türkoğlu; “Ticari faaliyetler bakımından oldukça yoğun bir insanım. Ancak son dönemde soranlara ‘Tek işim Pendikspor’ diyorum. Çünkü; futbolcu transferleri, kamp sürecinin yönetilmesi, tesislerin yenilenmesi, altyapı çalışmaları, yeni stadyum projesi ve daha pek çok başlık çözüm bekliyor. Ben oluşabilecek sorunlara önceden önlem alabilmek için rüyamda bile Pendikspor için çözüm üretiyorum.” ifadelerinde bulundu.

“Lige tutunmak istiyoruz”

Daha önce 1. Lig’e yükselen pek çok takımın yaptığı hataları yapmak istemediklerini ifade eden Türkoğlu, “Akılcı hamlelerle, gereksiz maliyetlerden kaçınarak, nokta transferler ve altyapıdan yetiştireceğimiz oyuncularla başarıya ulaşacağız. Böylece ligde tutunacak ve Süper Lig için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

“Altyapı oyuncularımız olmadan asla!”

Pendik ilçesinin çok kıymetli bir özelliğinin olduğunu dile getiren Türkoğlu, Pendik’teki amatör spor kulüplerini destekleyeceklerini ve Pendikspor’un altyapısından yetişecek futbolcuların çok önemli olduklarını vurguladı.
Kulüp Başkanı Türkoğlu, sadece dış transferle başarının gelemeyeceğini, gençlere yatırım yapmanın en doğru hamle olacağını vurguladı.

“Birlikteliği devam ettirmeliyiz.”

Pendik’te yaşayan insanlara, Pendik ilçesine değer katanlara ve Pendikspor’u destekleyenlere teşekkür eden Türkoğlu, açık ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla yollarına devam edeceklerinin altını çizdi.
Birlikte, yeni hedefler için destek olan, eleştiri sunan herkese teşekkür eden Türkoğlu, davetlerine katıldıkları için basın mensuplarına da memnuniyetini ifade etti.

Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu Kimdir?
Mahmut Türkoğlu, 1985 yılında İstanbul ili Üsküdar ilçesinde doğmuştur. Hem iş insanı hem de spor yöneticisi olan Türkoğlu, lisans eğimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Otomotiv sektöründe faaliyetlerini sürdüren Türkoğlu, aslen Bayburtludur.
Mahmut Türkoğlu, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Samet Övüç – Pendikli TV


PENDİKSPOR YENİ SEZON İÇİN ŞİMDİYE KADAR 10 İSİMLE ANLAŞTI

Detaylar için isimlere tıklayınız.

Leandro KappelKhaly ThiamBurak ÖğürHasan Hatipoğlu
Ferhat ÖztorunEnes KeskinAli Han TunçerRogerio Thuram
Erdem ÖzgençMurat Akça