Pendiklilerden İsrail’e “Gözdağı”

Filistin’de yaşanan İsrail zulmünü protesto etmek isteyen Pendikliler Gözdağı’nda bir araya geldi. “Gözdağı Gençlik Platformu” ve pek çok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle organize edilen etkinliğe siyasi partilerin temsilcileri de katıldı.

30 Mayıs 2024 Perşembe günü, Pendik ilçesinin Gözdağı semtinde binlerce insan Filistin’e destek sloganları attı, Gazze halkının yanında olduklarını vurguladı. İsrail’i protesto eden kalabalığa mahalleli de evlerinin pencere ve balkonlarından destek verdi.

“Özgür Filistin Buluşması” adlı etkinlik önce yürüyüş ile başladı. Yürüyüşün ardından konuşma ve dualar yapıldı.

Etkinliğe katılan isimler arasında Milad İş Dünyası Derneği Başkanı Hüseyin Terzi, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya ve yönetimi, AK Partili Pendik Belediye Meclis Üyeleri, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkan Vekili Fatih Yavaş ve yönetimi, PESİAD yöneticileri, İHH Pendik yöneticileri, Yedi Hilal Pendik yöneticileri, AGD Pendik yöneticileri, Türk Kızılay Pendik yöneticileri, Rahmet İnsanlığa Hizmet Vakfı yöneticileri, Peygamber Sevdalıları Platformu üyeleri ve çok sayıda vatandaş vardı.

Yaklaşık iki saat süren etkinlik, hiçbir olumsuz durum yaşanmadan sona erdi. O anları Pendikli TV de canlı yayınladı.