Pendikliler Geleneksel Bayramlaşma Programında Buluştu

Ramazan bayramı dolayısıyla, Pendik protokolü ve çok sayıda Pendikli vatandaş, Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi’nde buluşarak bayramlaştı. Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de katılım sağladığı bayramlaşma programının ardından, Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi gezildi.

Geleneksel hâle gelen ve Pendik ilçe protokolünün yoğun katılım sağladığı bayramlaşma programı bu kez Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi’nde yapıldı. Geçtiğimiz günlerde açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan’ın yaptığı tesis, böylece ilk defa vatandaşlar tarafından da ziyaret edilmiş oldu.

Bayramlaşma programına siyasi parti temsilcileri, ilçe bürokratları, iş insanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin şunları ifade etti: “Hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum. Bu Ramazan ayı biraz buruk geçti. Özellikle deprem hadisesi ülkemiz insanını ciddi sıkıntı içinde bıraktı. Ben dün yine deprem bölgesindeydim. Biz ne kadar elimizden geleni yapsak da, devletimiz ve tüm STK’lar seferber olsa da, o hadiseyi yaşamış insanların o psikolojiyi atlatması kolay görünmüyor.

Bugün yeni bir tesisimizde hep birlikteyiz. Burası Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açıldı. Biz şimdilik buraya ‘Yeni Nesil Yaşam Merkezi’ dedik. Tam manasıyla bir yaşam merkezi.
Bu Ramazan’da 5 bölgemizde iftar çadırı kurmak suretiyle vatandaşlarımızla buluştuk. Veresiye defterlerinin kapatılması, iftara yetişemeyenlere iftariyelik dağıtılması gibi pek çok sosyal işe imza attık. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun diyor, tekrar bayramınızı tebrik ediyorum.”

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ise; “Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İnşallah ailelerinizle birlikte daha nice bayramlara ulaşmanızı temenni ediyorum.
Deprem hadisesinden sonra, Pendikli hiçbir hemşehrimiz hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Bu vesileyle Pendikli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.
Tabii kısa bir süre sonra Türkiye genelinde bir seçime gideceğiz. Bu noktada emniyet birimlerimizle, jandarmamızla gerekli tüm güvenlik önlemlerini almış bulunuyoruz.
Biz Pendik için hizmette yarışıyoruz. Bundan sonra da birlikte çalışacak şekilde çalışmalarımızı yapmalıyız. Pendik’in en iyi şekilde mecliste temsil edilmesi için gayret ediyoruz. Ben bu vesileyle hepinizi s tekrar aygıyla selamlıyorum.” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya da programa katılan isimler arasındaydı. Kaya; “Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramımız mübarek olsun.
6 Şubatta ülkemiz büyük bir afet yaşadı. Rabbim hepimize yardım etsin.
Ağız tadıyla başladığımız Ramazan ayının bugün bayramını yapıyoruz.
14 Mayıs’ta da ülkemiz kazasız, belasız, güzel bir seçim geçirsin inşallah.
Hepinizin tekrar bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.