Pendikli Öğretmenler “Temiz Çevre” Konusuna Dikkat Çektiler

Pendik Bilim ve Sanat Merkezi, 2022 yılında yazmış olduğu “ERASMUS + Programı Okul Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği” faaliyeti kapsamında kabul gören, TR01- KA122- SCH- 000079714 numaralı proje kapsamında ilk hareketliliğini Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gerçekleştirdi; “Dünyamız Isınıyor, Birlikte Soğutalım” dedi.

Proje kapsamında Pendik Bilim ve Sanat Merkezinde görev yapan 9 öğretmen, küresel iklim değişikliği ve temiz çevre konusunda EUROTEACH INSTITUTE tarafından hazırlanmış olan 25 saatlik eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Öğretmen ekibi aynı zamanda Budapeşte’de bulunan Türkiye Büyük Elçiliğini ziyaret ederek Budapeşte Eğitim Ataşesi Dr. Hilal Akarkamçı ile görüşme gerçekleştirerek Macaristan eğitim sistemi hakkında bilgi alıp, sonraki projeler hakkında fikir birliğine vardılar.

Öğretmenler resmi temaslar ve eğitimlerin yanı sıra Macaristan’da kültür gezileri düzenleyerek ülkede bulunan TİKA tarafından restore edilen tarihi mekânları da ziyaret ettiler.