Son Dakika

Pendikli Fahrettin Kır 22 Yılda 60 Kez Kan Bağışı Yaptı

Ocak 21st, 2021 | by Samet Övüç
Pendikli Fahrettin Kır 22 Yılda 60 Kez Kan Bağışı Yaptı
SAĞLIK
0

İstanbul Pendik’te yaşayan Fahrettin Kır, 22 yılda 60 kez kan bağışı yaptı. Fahrettin Kır’ın bir arkadaşı 1999 yılında teröristlerle girilen çatışmada yaralandı. Kana ihtiyacı olan arkadaşının durumundan oldukça etkilenen Kır, bu vesileyle Türk Kızılay’a 22 yılda tam 60 kez kan bağışında bulundu.

Abone Olabilirsiniz

1999 yılında teröristlerin yaraladığı arkadaşı için kan veren Fahrettin Kır, o gün bu gündür kan vermeye devam ediyor. O dönemde düzenli olarak kan bağışı yapmaya başlayan Kır, o günden sonra 22 yıldır Türk Kızılay’a kan bağışı yapıyor.

46 yaşında olan Fahrettin Kır, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu. Kır, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi’ne giderek 60’ıncı kez kan verdi.
Kızılay’ın, insanların ihtiyacı doğrultusunda ihtiyaç duyulan noktaya kan ileteceğini bildiğini söyleyen Kır; verdiği kanın, Türkiye’de yaşayan herhangi bir insana ihtiyaç duyduğu anda ulaşabileceğini bildiğini ifade etti.

“1 Ünite Kan 3 İnsana Can”
Herkesi kan bağışçısı olmaya davet eden Fahrettin Kır, TRT Haber Muhabiri Süleyman Kaçmaz’a verdiği röportajda, “Bir damla kanın bir insanın hayata tutunmasına vesile olacağı, yapacağınız bir ünite kanın 3 insana hayat vereceğini düşünerek vatandaşlarımızı duyarlı bir şekilde kan vermeye davet ediyorum.” dedi.
Fahrettin Kır, ömrü yettiğince kan vermeye de devam edeceğini söyledi.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın