Son Dakika

Cezaevinden İzinle Çıktı Pendik’te Uyuşturucu Madde Sattı

Ocak 21st, 2021 | by Samet Övüç
Cezaevinden İzinle Çıktı  Pendik’te Uyuşturucu Madde Sattı
EMNİYET ASAYİŞ
0

Kiraladıkları araçla uyuşturucu madde satışı yaptığı tespit edilen üç şüpheli, İstanbul Pendik’te gözaltına alındı. Şüphelilerden İ.T.’nin yakın zamanda kaldığı cezaevinden pandemi nedeniyle izinli olarak çıktığı ve hakkında arama kararının bulunduğu belirtildi.
Şüphelilerin adreslerine yapılan baskında ise 3 kilo 174 gram uyuşturucu madde bulundu.

Abone Olabilirsiniz

Pendik’in Çamlık Mahallesi’ndeki bir adreste uyuşturucu ticareti yapıldığını saptayan Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü, çalışmalarına hız verdi. Söz konusu şüpheli evi teknik ve fiziki takibe alan emniyet güçleri, adrese gelen bir aracı durdurarak arama yaptı. Araçta yapılan aramada, toplam 3 kilo 174 gram uyuşturucu madde, üç cep telefonu ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 800 lira ele geçirildi. Araçtaki İ.T.(35), H.Ö.(33) ve E.Y.(29) isimli üç şüpheli gözaltına alındı. Olayın ardından takibe alınan evde de arama gerçekleştiren polis, 1 adet hassas terazi ve 3 uyuşturucu hapa el koydu.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK ÇIKMIŞ
Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinde, uyuşturucu madde satışı için kullanılan evin ve arabanın bu eylemler için özel olarak kiralandığı tespit edildi. Şüphelilerden İ.T.’nin, kısa bir süre önce cezaevinden izinli olarak çıktığı tespit edildi. Koronavirüs pandemisi sebebiyle izinli olarak çıktığı ve “Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma” suçundan hakkında arama kararının bulunduğu ifade edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Konu hakkında gözaltına alınan şüpheliler, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan, haklarında işlem yapılmak üzere adliyeye sevk edildiler.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın