Pendikli 15 Temmuz Şehidi Unutulmadı – İsmi Spor Kompleksine Verildi

Sülüntepe Spor Kompleksi’nin adı Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi oluyor. Pendik Belediye Meclisinin oybirliği ile aldığı karar sonucu dev spor kompleksi bundan sonra Pendikli demokrasi şehidi Burhan Öner’in ismiyle anılacak.

Fetöcü teröristlerin 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı koyarken şehit düşen Pendikli Burhan Öner’in ismi,  Sülüntepe mahallesinde hizmet veren spor kompleksinde yaşatılacak. 37 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Burhan Öner, darbeci teröristlere “dur” demek için gittiği Boğaziçi Köprüsü’nde şehit olmuştu.

Pendik Belediye Meclisi, 7 Eylül 2016 tarihli oturumunda oybirliği ile kabul ettiği kararla Sülüntepe Spor Kompleksi’nin adını  Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi olarak değiştirdi.  Dev kompleks, Pendik Belediyesi tarafından yaptırılarak 2014 yılında hizmete açılmıştı.   

Pendikli 3 şehidin adı duraklara verildi

Öte yandan İETT, 15 Temmuz darbe girişiminde Şehit olan kahramanların anısına 53 durağın ismini değiştirdi. İkametgâhları dikkate alınarak yapılan uygulamada Pendikli 3 Şehidin ismi de duraklara verildi. Aydınlı Caddesi, Şehit Ozan Özen; Pendik Öğrenci Yurdu, Şehit Burhan Öner ve Yayalar Caddesi, Şehit Yalçın Aran olarak değiştirildi.