Pendik “Yeşil Koridor” ile Daha Güzel

Kartal-Pendik-Tuzla Alternatif Yol’da etaplar hâlinde çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi bir yandan da bu yolları yeşillendiriyor. Ekipler, yol yeşillendirerek “Yeşil Koridor”u büyütüyor. Yeşil Koridor bittiğinde Pendik 25 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan kazanacak.

Kent genelinde yeşil alan miktarını artırmayı sürdüren Pendik Belediyesi yapımı devam eden Kartal-Pendik-Tuzla Alternatif Yol’un biten etaplarını yeşillendiriyor. Son olarak belediye ekipleri 2. etabın (Ramazanoğlu ve Yayalar Mahalleleri) yol kenarlarında ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışması yaptı. Çalışma sonrası biten etaplar görsel açıdan daha estetik hale getirildi.

Yeşil Koridor Projesi nedir?
“Yeşil Koridor Projesi” yapımı devam eden Kartal-Pendik-Tuzla ve Velibaba-Tersane Kavşağı ve Çamlık- Kurtköy Bağlantı Yollarının kenarlarınıyeşillendirilmesinden oluşuyor. Tüm yollar yeşillendirildiğinde Pendik toplamda 180 bin metrekarelik, bir başka değişle 25 futbol sahası kadar yeşil alan kazanmış olacak. Yeşil Koridor yollara estetik güzellik katarken aynı zamanda araçların yaydığı egzoz gazının da önemli ölçüde emilmesini sağlayacak. Yeşil yolun şu ana kadar 70 bin metrekarelik bölümü tamamlandı.