Pendik Şifa Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Pendik Şifa Hastanesi yönetimi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla doktor ve çalışanlarının bu özel gününü kutladı. Pendik Şifa Hastanesi’nde görev yapan doktor ve çalışanlarını ziyaret eden Başhekim Op. Dr. Seyit Özdemir ile Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yılmaz, başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Yönetim binasında doktorlarla bir araya gelerek pasta kesen Pendik Şifa Hastanesi Başhekimi Dr. Seyit Özdemir, “14 Mart tıp bayramını kutluyoruz. Tüm hekim arkadaşlarla birlikte, nice tıp bayramlarını beraber geçirmemizi ümit ediyorum, herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm sağlık çalışanları bu görevi özveri ile sağlamaya çalışmaktadırlar. Doktorluk sağlığı koruma ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla da saygın bir meslek olarak tarihin her döneminde önemle yerini korumuştur. Dr. Özdemir, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının bu alanda meslek onuruna yaraşır bir şekilde ve tüm zorlukların üstesinden var gücüyle gelmektedir.”

Sağlık çalışanlarına şiddetin asla kabul edilemeyeceğini ve bu konuda tedbir alınması gerektiğini de vurgulayan Özdemir, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; başarılı ve değerli hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.