Pendik Şifa Hastanesi 25. Yaşını Kutladı

Pendik Şifa Hastanesi, 25.kuruluş yıl dönümünü ilçe protokolü ve hastane çalışanlarının katılım sağladığı bir gece ile kutladı.

İlçemizin ilk özel hastanesi olma özelliğini elinde bulunduran Pendik Şifa Hastanesi, 25.yılını Pendik Gülistan Sofrası’nda coşkulu bir geceyle kutladı.

25.yıl gecesine Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz, PESİAD üyeleri, basın mensupları, doktorlar ve hastane çalışanları katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını hastane baş hekimi Uzman Dr. Fırat Atak yaptı. Ardından söz alan Pendik Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı  ve Kurucusu Süleyman Yılmaz, hastanenin kuruluş sürecinden ve bugüne kadar yaşadıkları tecrübelerden bahsetti. Hastaneyi açtıklarında Pendik’in nüfusunun 270 binlerde olduğunu aktaran Yılmaz: “O günlerde Pendik İstanbul’un kıyısında kalmış çok fazla bilinmeyen bir kentti. Aradan geçen zaman zarfında ilçe gelişti ve bugün itibarıyla İstanbul’un en önemli ve kalabalık ilçelerinden birisi oldu. Pendik, hızla gelişti ve büyüdü. Bu büyümede yerel yönetimlerin ve özellikle 2000’lerden sonraki merkezi yönetimin çok büyük katkısı oldu.” dedi.

Süleyman Yılmaz, Şifa Hastanesi’nin kurumsal bir yapıya kavuştuğunu ve bunun için çok büyük emek verdiklerini ifade etti. Aslolanın doğruluk ve dürüstlük olduğunu söyleyen Yılmaz: ” Hastanemizdeki en önemli hedefimiz hastalarımızın memnuniyetidir. Hastalarımız bizim müşterimiz değil, misafirimizdir. Bir misafire nasıl hürmet göstermek gerekiyorsa, bizler de hastalarımıza bu şekilde hürmet gösteriyor ve tedavilerini en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımız bu bilinçle hareket ediyor” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’de konuşmasında Süleyman Yılmaz’ın şahsında tüm hastane çalışanlarını tebrik ederek nice yıllar diledi.

Gecenin son bölümünde ise kurumda 10 yılını dolduran emektarlara başarı plaketleri takdim edildi.

Gecenin ardından Pendikli TV’ye konuşan Süleyman Yılmaz, basın mensuplarına da ayrıca teşekkür etti.