Pendik Belediye Meclisi’ne CHP’li Başkan Vekili Damga Vurdu

Bugün Pendik Belediyesi’nin geçici binasındaki ilk meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısına CHP Grup Başkan Vekili Cengiz Aycan damga vurdu.

Aynı zamanda yeni yılın da ilk meclis toplantısı olan bu önemli günde, açılışı Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptı. Birlik ve beraberlik mesajları vererek konuşmasına başlayan Başkan Cin, yasa gereği denetim komisyonu seçmeleri gerektiğini ifade etti. AK Parti’den 3 isim, CHP Grubu’ndan ise 2 isim oy çokluğuyla seçildi.

Oylamanın ardından söz alan CHP Grup Başkan Vekili Cengiz Aycan; toplantının başında birlik ve beraberlik vurgusu yaptıklarını ifade ettiği AK Parti ve MHP sıralarına dönerek, ayrımcılık yaptıklarını söyledi. CHP’li isimlere meclisin tamamının oy vermediğini ifade eden Aycan, ayrımcılık vurgusu yaptı. CHP Grubu’nun tamamının AK Partili isimleri de oy verdiğini ifade eden Aycan, “denetimden neden korkuyorsunuz?” sorusunu AK Parti sıralarına yöneltti. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in araya girmesiyle Aycan, neye uğradığını şaşırdı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin tebessümle karışık “nerede oylar ?” çıkışında bulundu. CHP sıralarından da eksik oy çıktığını fark eden Aycan, biz arkadaşlara “herkese oy verin dedik” cevabını verdi ve pardon diyerek özür diledi.

Yaşananların ardından meclis toplantı salonunda adeta kahkaha tufanı koptu.

İşte o anlar;