“Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri” Sürüyor

Son Güncelleme 20/06/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri’nin 3. haftasında Boşnak kilim, ipek halı, cam füzyon ve süsleme, Osmanlı süsleme ve kalem işi, taş işleme ile rölyef eserler sanat severlerle buluşuyor. Sergide 2022 Uluslararası Cam Yılı’na özel cam eserler de yer alıyor.

Pendik Belediyesinin düzenlediği Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri yeni haftasında devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda farklı branşlarda ve tekniklerde eserleri sanat severlerle buluşturan Yıl Sonu Sergileri’nin 3. haftasında Boşnak kilim, ipek halı, cam füzyon ve süsleme, Osmanlı süsleme ve kalem işi, taş işleme ile rölyef eserler yer alıyor. Pendik Belediyesi sanat kurslarında yıl boyunca aldıkları eğitimle eserlerini oluşturan kursiyerler eserlerini sanat severlerin beğenisine sunuyor. Eserler 17-28 Haziran tarihleri arasında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde sergilenmeye devam edecek.

Uluslararası Cam Yılı’na özel çalışmalar sergileniyor
Farklı tekniklerin yer aldığı sergide 2022 Uluslararası Cam Yılı’na özel çalışmalar da yer alıyor. Birleşmiş Milletlerin 2022 yılını Uluslararası Cam Yılı ilan etmesi ile geri dönüşüme eserleriyle parmak basmak isteyen kursiyerler cam füzyon ve süsleme eserleriyle iklim kriziyle mücadeleyi vurguluyor. Geri dönüşümün önemine ağırlık verilen eserlerde dönüştürülebilir malzemelerden de yararlanılmış.