Pendik Sanat Akademisi Kursları Bu Sezon da Kapılarını Açtı

Son Güncelleme 13/10/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Belediyesi Sanat Akademisi’nin düzenlediği sanat kursları başladı. Gitardan Şan eğitimine, fotoğrafçılıktan minyatüre 28 branşta düzenlenecek kurslara kayıtları tamamlanan 2 bin 200 kursiyer katılacak.

Kurs kayıtlarının tamamlanmasının ardından Pendik Sanat Akademisi yeni eğitim sezonuna başladı. Bu dönem Geleneksel Türk Sanatları, Görsel Sanatlar, Sahne Sanatları ve Enstrüman Sanatları Kursları adı altından 28 branşta hizmete verecek kurslara, kayıtları tamamlanan 2 bin 200 kursiyer katılım sağlayacak. Yeni dönemde verilecek kurslar arasında şan kursu da yer alıyor.

Sezon sonunda kursiyerlere katılım belgesi verilecek
Pendik Sanat Akademisi kursları mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Her dönem olduğu gibi kurs sonunda kursiyerler, kurs eğiticileri eşliğinde branşlara göre sezon kapanış sergisi ve konserler gerçekleştirecek. Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilecek.

Kurslar 5 farklı merkezde verilecek
Tüm kurslar Pendik Belediyesine ait Fevzi Çakmak El Sanatları Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Neyzen Tevfik Sanat Evi, Aydos Sanat Merkezi ve Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenleniyor.

Hangi kursun nerede ve ne zaman düzenleneceğine dair ayrıntılı bilgi pesem.pendik.bel.tr adresinden edinilebiliyor.