Son Dakika

Pendik Müftüsü Musa Bilgiç önce “Nihat Hatipoğlu Utanmıyor mu?” dedi | Sonra Helallik İstedi

Ocak 12th, 2021 | by Samet Övüç
Pendik Müftüsü Musa Bilgiç önce “Nihat Hatipoğlu Utanmıyor mu?” dedi | Sonra Helallik İstedi
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu cinsel gücü artıran macun reklamlarında oynamakla suçladı. Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Bilgiç, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu kast ederek; “Bu ve benzerleri bal, cinsel gücü artıran macun, masaj kremi reklamlarına çıkmaktan utanmıyor mu?” dedi. Daha sonra açıklamasını 9 defa düzelterek helallik istedi.
İşte Pendikli TV’nin özel haberinden detaylar…

12 Haziran 2020 tarihinde Pendik İlçe Müftüsü olarak görevine başlayan Musa Bilgiç, medyaya verdiği demeçlerle ve çıktığı canlı yayınlarda konuştuklarıyla tanınan bir isim.
Müftü Bilgiç, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu cinsel gücü artıran macun reklamlarında oynamakla suçladı. Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Bilgiç, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu kast ederek; “Bu ve benzerleri bal, cinsel gücü artıran macun, masaj kremi reklamlarına çıkmaktan utanmıyor mu?” dedi. Daha sonra açıklamasını 9 defa düzelterek helallik istedi.

“Bu ve benzerleri utanmıyor mu?”

Bugün öğle saatlerinde, facebook hesabında; “Şikayetçiyim, şikayetçiyim, şikayetçiyim!” şeklinde başladığı bir yazıyı kaleme alan Müftü Bilgiç’in hedefinde, cinsel gücü artıran macun reklamlarında oynayanlar ve dini kullanarak rant elde edenler vardı. Ancak Musa Bilgiç, araştırma ve sorma eksikliğinden midir bilinmez; bu amaçlarla kurulan bir televiyon kanalında gördüğü alt yazılı reklamları dikkate alarak, bu dikkkat çeken yazısını kaleme aldı.

Nihat Hatipoğlu Dün Yalanlamıştı
Müftü Bilgiç, iddialara ilişkin dün bir paylaşım yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun açıklamasını görmemiş olacak ki bugün böyle bir paylaşım yaptı. Zira yine Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 3 yıl önce de benzer bir konuda açıklama yapmıştı.

3 Yıl Önce de Benzer Açıklama
Üç yıl önce yaptığı açıklamada Hatipoğlu; “Bazı tematik kanallarda videomuz gösterilerek ürün pazarlandığını duyuyoruz. Gerekli yasal işlem başlatıyoruz. Bu şarlatanlara dikkat edin.” demişti.

Facebook Paylaşımı 9 Defa Düzenlendi
Konuya dair paylaşımlar yapan Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç’in, 9 defa düzenlediği metne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Düzenlendikten sonra, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun görüntülerini paylaşımından silen Müftü Bilgiç, sosyal medya hesabından gelen tepkilere; “Televizyon yayınları devam ediyor.” diyerek yorum yaptı.

Hatipoğlu’ndan Helallik İstedi
Düzenlemelerinin ardından yeni bir paylaşım yapan Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Prof. Dr. Nihat Hatioğlu’ndan helallik istedi. Paylaşımında Norveç vurgusu yapan Müftü Bilgiç; “Norveç’te çalışırken davet edip istifade ettiğimiz, bizide bizzat tanıyan Hocamızın,kendilerini ve sevenlerini üzmemek adına paylaşımımı düzeltir ve Sayın Hocamızdan helallik dilerim.” dedi.

Gelişmeler ne gösterir bilinmez lakin; 712 bin nüfuslu Pendik İlçesi’nin müftüsünün, daha çok Pendik’teki gençlerin ihyası konusunda çalışmalar yapmasını ve Pendik’te yaptığı bu güzel çalışmaların halka duyurulmasında katkı sağlayabilmemizi canı gönülden isteriz.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\\\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.