Pendik Müftüsü Hüseyin Baş’tan Kurban Bayramı Açıklaması

Pendik Müftüsü Hüseyin BAŞ yaptığı açıklamada şunları söyledi:
KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ” sloganıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın birlikte organize ettiği
Vekalet İle Kurban Kesim Kampanyası fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmadan devam etmektedir.
Yurtdışı Kurban Bedeli:625,00TL
Yurtiçi Kurban Bedeli:850,00TL
Pendik Müftülüğü olarak Kurban bağışı yapacak vatandaşlarımızın kolay ulaşabilmesi için Çarşı Camii, Kaynarca Merkez Camii,Bademlik Gülbeden Hatun Camii ve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi önünde standlar kuruldu.
Ayrıca Kurbanını vekaleten Türkiye Diyanet Vakfına kestirmek isteyen vatandaşlarımız makbuz karşılığında cami görevlilerimize ve müftülüğümüze başvurabilirler.
Bu çerçevede bağışların alınabilmesi için 18-20 tarihlerinde ( Cumartesi,Pazar ve Pazartesi) müftülüğümüz saat:09:00-17:00 saatleri arasında açık olacaktır.
Dini ve Hayri hizmetlerde kullanılmak üzere derilerini de vakfımıza bağışlamak isteyen vatandaşlarımız cami görevlilerimiz eliyle yine makbuz karşılığında vakfımıza ulaştırabilirler.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalması nedeniyle çalışmalara hız verildi.
Siz de ailede birden fazla keseceğiniz kurbanlardan bir hisseyi Diyanet Vakfına bağışlayarak, milyonlarca Müslüman kardeşimize umut olabilirsiniz.
Bu vesileyle halkımızın ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını tebrik eder tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ederim.