Pendik Müftülüğü Kutlu Doğum Konferansı Düzenledi

 Müftü Yaman’dan Kutlu Doğum Ziyareti

Pendik İlçe Müftüsü Mehmet Yaman ve Pendik Merkez Çarşı Cami İmam Hatibi Fikret Cesur ile birlikte Pendik İlçe Kaymakamı Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ederek, Pendik İlçe Müftülüğü’nün Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenleyeceği Kutlu Doğum Haftası programı hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve daveti iletti.

Pendik Müftülüğü’nden Kutlu Doğum Konferansı

Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın yanı sıra Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun ve Pendik İlçe Müftüsü Mehmet Yaman katıldı.

Konferans Pendik Aliya İzzetbegoviç Camii İmam Hatibi İbrahim Deniz’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Pendik İlçe Müftülüğü  İlahi Korosu tarafından nat ve kasideler söylendi. İlçe Müftüsü Mehmet Yaman, programın açılış konuşmasında katılımlarından dolayı İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a teşekkür etti. Protokol konuşmalarından sonra söz alan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası 2017 yılı temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlendiğini kaydetti. İnsanın sahip olduğu ve dinin koruma altına aldığı değerler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, bu değerlerin; can, mal, din, akıl ve neslin muhafazası olduğunu söyledi.

Program Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek’in İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a çiçek takdiminde bulunmasından sonra davetlilere gül dağıtımı ile sona erdi.