23 Nisan Mutluluğu Pendik’i Sardı – Çocuklar Belediye Başkanı Oldu

23 Nisan Mutluluğu Pendik’i Sardı


Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 10 farklı ülkeden Pendik’e gelen çocukları Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde ağırladı.

 

 

 


Ardından; Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret eden Pendik Merkez İlkokulu öğrencileri Defne Karakaş, Hümeyra Ayşe Güzel ve Aras Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla başkanlık koltuğunu devralarak taleplerini dile getirdi.

Pendik Merkez İlkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Pendik Belediyesini ziyaret etti. Okul Müdürü Yakup Yanık ve Sınıf Öğretmeni Yaşar Demir eşliğinde  Pendik Belediye Başkanlığı makamına gelen öğrenciler Defne Karakaş, Hümeyra Ayşe Güzel ve Aras Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le görüştü. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Şahin, onlara tavsiyelerde bulundu.

Eğlenceli bahçe de istediler, bekçi de…

23 Nisan Çocuk Bayramı geleneğine uyarak çocukları tek tek  başkanlık koltuğuna oturtan Başkan Şahin, taleplerini dinledi. İlk olarak Hümeyra Ayşe Güzel, kültür ve sanat etkinliklerinin artırılması, çocukların el sanat becerilerinin geliştirilmesi ve sosyalleşme alanlarının artırılması için talimatlar verdi. Ardından Defne Karakaş, eğlenceli bahçe oluşturulması, maddi sıkıntısı olan okulların ihtiyaçlarının giderilmesi, ilçede park ve bahçelerin artırılması ve engelli kaldırımlarının yapılmasını istedi. Son olarak Aras Erdoğan ise oyun yerlerine bekçilerin görevlendirilmesi, yoksullara yardımların ve engelliler için fırsatların artırılması talimatlarında bulundu. Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

Haberin Videosu;