Pendik Müftülüğü Hatay’da Aşevi Kurdu Belediye Başkanı Ahmet Cin Ziyaretçisi Oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgede en fazla hasar alan Hatay’a doğru yola çıkan Pendik Belediyesi Müftülüğü ekipleri bölgeye vardı. Hayırseverler vesilesiyle Hatay’da aşevi kuran müftülük personelini Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de ziyaret etti.

Yaşanan deprem afetinin ardından bölgeye giden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, hem Pendik Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını koordine etti hem de depremzedeler ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Bölge halkının ve bölgede bulunan ekiplerin sağlığı için temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yürüten Pendik Belediye ekipleri, diğer taraftan kurdukları çadırlarla da bölge halkına yardımcı olmaya çalışıyor.

Pendik’ten yola çıkan ekiplerden biri olan Pendik Müftülüğü ekibi de bölgede kurdukları aşevi ile yardımlarını sürdürüyor. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ziyaret ettiği aşevi günlük 5.000 kişiye sıcak yemek ikram ediyor.

Öte yandan Pendik Müftülüğünün açıklamasına göre; depremin ardından, Pendik camii cemaatlerinden depremzedeler için 2 Milyon 854 Bin 69 Türk Lirası yardım toplandı. Bu yardım parası AFAD’ın ilgili hesabına yatırıldı.

Bu yardımları koordine eden Pendik Müftüsü Musa Bilgiç ayrıca, 16 Şubat 2023 Perşembe günü Pendik Çarşı Camii’nde akşam namazına müteakip, vefat eden depremzedeler için Kur’an-ı Kerim ve dua programı yapılacağını duyurdu.