Pendik Kaymakamıyken Yalova Valisi Olarak Atanan Dr. Hülya Kaya İlçe Protokolüyle Vedalaştı

14 Temmuz 2020 tarihinden beri Pendik’te Kaymakam olarak görev yapan Dr. Hülya Kaya, 10 Ağustos 2023 tarihli Valiler Kararnamesi kapsamında Yalova Valiliği’ne atandı. Hizmet yaptığı süre boyunca Pendiklilerin gönlünde ayrı bir yere sahip olan Vali Kaya, organize edilen veda programında Pendik protokolüyle vedalaştı.

21 Ağustos 2023 Pazartesi günü, Pendik Hayaltepe Sosyal Tesisleri’nde ilçe bürokratları, muhtarlar ve basın mensupları Vali olarak atanan Dr. Hülya Kaya ile vedalaştı.
Programda söz alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendiklilerin Dr. Hülya Kaya’yı çok sevdiğini ve yeni görev aldığı Yalova’da da çok sevileceğini düşündüğünü ifade etti.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ise yaptığı konuşmada,
“Yalova Valiliği’ne atanmam dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Ayrılırken hüzünlüyüm. Göreve yükseldiğim için mutluyum. Biz bu üç yıllık sürede aile olduk. Bir kuş yuvadan ayrılır gibi hissediyorum. Pendik’e geldiğim ilk günden, ayrıldığım güne kadar göstermiş olduğunuz samimiyet, ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. Sağolsun belediye başkanımızla, mesai arkadaşlarımızla güzel işler yaptık. Yeni atanacak kaymakamımızla da bu güzel işlerin devam etmesini temenni ediyorum. Devlette devamlılık esastır. Son olarak; Yalova’ya atanmam vesilesiyle tebriklerini ileten herkese teşekkür ediyorum. Yalova çok uzak bir yer değil. Yalova’da bir eviniz var. Ne zaman yolunuz düşerse uğramanızı çok isterim. Orada bir dostunuzun olduğunu bilmenizi isterim. Haklarınızı helal edin. Emeklilik yıllarımda yeniden Pendik’te olmayı düşünüyorum. Ailelerinize selamlarımı, hürmetlerimi iletirsiniz. Çok sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından davetlilerin tek tek elini sıkarak vedalaşan Vali Dr. Hülya Kaya, sevenlerine tebrik çiçekleri göndermek yerine AFAD’a bağış yapmalarını rica etti.

Haber: Samet Övüç
Kamera: Aziz Sarı