Pendik Kadın Platformu Mensupları İftarda Bir Araya Geldi

Son Güncelleme 29/04/2022 tarihinde yapıldı

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve Pendik Belediye Başkanı eşi Mehtap Cin’in girişimleriyle kurulan Pendik Kadın Platformu’nun mensupları, iftar davetinde buluştu. İlk toplantısını Şubat ayında yapan Pendik Kadın Platformu; ilçenin önde gelen iş insanları, stk temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve basın temsilcilerinin bir araya gelmesiyle kuruldu.

27 Nisan 2022 Çarşamba günü PenCR Köfte Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen kadınlar birlikte oruç açtılar.

İftar buluşmasına Belediye Başkanı Ahmet Cin ve eşi Mehtap Cin, Kaymakam Dr. Hülya Kaya, AK Parti Pendik Kadın Kolları Başkanı Şaduman Şeker, İYİ Parti Pendik Kadın Politikaları Başkanı Dilek Pehlivan, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Fatma Deniz Yerhan, İBB ve Pendik Belediye Meclis Üyesi Öznur Şahin Canayakın, ilçenin önde gelen kadın temsilcileri ve basın kuruluşlarının kadın temsilcileri katıldı. İftar davetine Pendikli TV’yi temsilen ise Ecem Uyucu ile Merve Şimşek katıldı.

Davetlilere selamlama konuşması yapan Mehtap Cin, Pendik’te kadınlara yönelik yeni projelere imza atacaklarını belirtti ve her zaman dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti. 

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ise, anneler gününde 500’e yakın ihtiyaç sahibi anneyi bir araya getireceklerini ve gönüllere dokunacaklarını dile getirdi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, kadın dayanışmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak yeni projelerde de kadınları önceleyeceklerini ifade etti.

Program kandil simidi dağıtımının ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.