Pendik Gönüllüleri Bir Araya Geldi

Pendik Belediyesi Dünya Gönüllüler Günü’nde 200’e yakın sivil toplum kuruluşu temsilcisini bir araya getirdi. Etkinlikte konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, yaptığı konuşmada “Pendik’te bu tür faaliyette bulunan tüm kuruluşları bir araya getirmek istedik. İnşallah, bundan sonraki süreçte de bu topluma ve topraklara beraber hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Pendik Belediyesi, Dünya Gönüllüler Günü’nde sivil toplum kuruluşlarında yer alan 200’e yakın gönüllü temsilcilerini bir araya getirdi. Etkinliğe Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve eşi Mehtap Cin, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, 25 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve Pendik Belediyesine bağlı PEAK, Pendik Gönüllüleri ve Martı Çocuk Akademisi gönüllüleri katıldı.Etkinlikte konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet CinPendik’te bu tür faaliyette bulunan tüm kuruluşları bir araya getirmek istedik. Sosyal projelerimiz, yatırımlarımız var; ancak tüm bu projelerde gönüllülük esası çok farklı bir anlam taşıyor. Bu tür faaliyetler çok değerlidir bizim için de. Sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah, bundan sonraki süreçte de bu topluma ve topraklara beraber hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyerek gönüllüleri tüm emekleri için tebrik etti.

Yılın Gönüllüsü Pendik Gönüllülerinden

Etkinlikte aynı zamanda “Yılın Gönüllüsü Ödülü” de verildi. Ödülün sahibi geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Pendik Gönüllüsü Şenol Danış oldu. Başkan Ahmet Cin: “Gayreti belli olan bir kardeşimizdi, gönüllü görevine gitmeden bir gün önce vefat etti. Şenol Danış kardeşimizi de rahmetle anıyoruz.” diyerek ödülü Şenol Danış’ın eşi Hülya Danış’a takdim etti. Öte yandan etkinliğe katılan Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya: “Gayretlerinizden ötürü sizleri tebrik ediyorum.” dedi.