Pendik Devlet Hastanesi Yenileniyor

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ilçede yapılacak sağlık yatırımlarını görüşmek için bir araya geldi. Sağlık yatırımlarıyla ilgili 3 önemli kararın alındığı görüşmede devlet hastanesinin yıkılıp yeniden yapılması, bakanlığın yatırım programına alındı. Ayrıca Yenişehir Mahallesi’ne bir Rehabilitasyon Merkezi ve MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de ek bina yapılacak.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’la Ankara’da bir araya geldi. Pendik’e yapılacak sağlık yatırımlarının ele alındığı görüşmede devlet hastanesinin yıkılıp yeniden yapılması bakanlığın yatırım programına alındı. Uzun yıllar Pendikliye hizmet veren ve ihtiyaçları karşılamakta zorlanan binanın yerine daha büyük, daha modern ve teknolojik imkânlarla donatılmış yeni bir hastane inşa edilecek. Uzun uğraşlar verilerek hastanenin arkasında kalan alan, eğitim tesisi fonksiyonundan sağlık tesisi alanına çevrildi. Böylelikle 2 bin metrekare mevcut alanda hizmet veren hastanenin yeni binası 5 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek.

Yenişehir’e rehabilitasyon hastanesi

Bakan Demircan’la yapılan görüşmede Yenişehir Mahallesi’ne de bir Rehabilitasyon Merkezi yapılacak. Mahallede yer alan yaşam korusu mevkiinde yapılması planlanan hastanenin yapımı, 2019 yılı yatırım programına alındı. Görüşmenin bir konusu ise Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Her gün binlerce hasta kabul eden hastanenin kapasitesinin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Buna göre hastanenin yanına bir ek bina yapılacak.