Pendik Camiileri Dezenfekte Edilip Cumaya Hazırlandı

Pendik Belediyesi, 29 Mayıs`ta cemaatine kavuşacak camileri dezenfekte ediyor. Çalışmalar kapsamında özel solüsyon ve ilaçlarla camilerin avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeyler elden geçiyor.

Normalleşme adımları kapsamında bazı cami ve mescitlerde öğle, ikindi ve cuma namazlarının cemaatle kılınması kararlaştırıldı. Cuma namazları avluda, öğle ve ikindi namazları sosyal mesafeyi koruyarak içeride cemaatle kılınabilecek. Vatandaşlar abdestlerini evde alıp, maske ve eldiven takıp, kendi getirdikleri seccadeyle cami avlusunda namaz kılabilecek.

İlk Cuma Namazı 86 cami ve noktada kılınacak

Pendik İlçe Müftülüğü, ilçe genelinde salgın sonrası ilk Cuma namazının kılınacağı 86 cami ve yeri belirledi. Aralarında Pendik Millet Bahçesi, Sahil Pazar Alanı, Pendik Spor Stadyumu ve Sahil Meydanı da olan birçok cami bahçesinde namaz kılınabilecek. Pendik Belediyesi Ekipleri, vatandaşların hijyenik şartlarda ve güven içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için cami içleri ve namaz kılınacak açık alanlar yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Çalışmalar kapsamında özel solüsyon ve ilaçlarla camilerin avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeyler elden geçiyor.