Pendik Belediyesinin Girişimiyle Kurtköy Semt Merkezi Yenileniyor

Pendik Belediyesi Kurtköy Semt Merkezi’ni yeniliyor. Yenileme çalışması sonrası kütüphane, aile destek merkezi, eğitim ve danışmanlık biriminin hizmet vereceği binanındış cephesi, çatı bölümü ile içerideki tüm mekanik ve elektrik aksamı yenilenirken bina engelli vatandaşlara uygun hale getiriliyor.

Bina, çalışma sonrasında baştan aşağı yeni bir görünüme kavuşacak. Çalışma kapsamında binanın dış cephesi, çatı bölümü ile içerideki tüm mekanik ve elektrik aksamı yenileniyor. Yenileme çalışmasının önümüzdeki ocak ayında tamamlanması hedefleniyor.

Kütüphane, aile destek merkezi ve daha fazlası

Kurtköy Ankara Caddesi üzerinde yer alan Kurtköy Semt Merkezi bittiğinde içerisinde kütüphane, aile destek merkezi, eğitim ve danışmanlık birimi hizmet verecek. Ayrıca binada bir de çok amaçlı salon bulunacak.

Engelli vatandaşlara uygun hale geliyor

Kurtköy Semt Merkezi binası, yenileme çalışması sonunda engelli vatandaşlara uygun hale getiriliyor. Binadaki hizmetlerden yararlanmak isteyen engelliler için binaya girişin tekerlekli sandalyeler için rampa kurulacak. Aynı zamanda tuvalet ve şadırvanlar da yine engellilere yararlanacağı şekilde yeniden yapılacak.