Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol’dan Ofisimize Nezaket Ziyareti…

Pendik ilçesinin merkez mahallerinden biri olan Batı Mahallesi’nin Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol, Pendikli TV ofisini ziyaret ederek Samet Övüç ile bir araya geldi. Neden muhtar adayı olduğunu, yaptığı çalışmaları ve hedeflerini ifade etti.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere Batı Mahallesi Muhtar Adayı olarak girecek olan Bülent Beşir Erol, Pendik’te yaşayan mübadil bir aileye mensup.

Pendik benim vatanım, memleketim ve köyüm.” diyen Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol, kendisini şu ifadelerle anlattı:

“2024 yerel seçimlerinde Batı Mahallesi Muhtar Adayıyım.
1924 mübadelesinden bu güne kadar, Pendik Batı Mahallesi’nde oturan bir ailenin ferdi olarak, Pendik benim vatanım memleketim köyüm!
1973 doğumluyum.
İlkokulu Pendik Merkez İlkokulu’nda bitirdim.
Ortaokulu Pendik Lisesi’nde bitirdim.
Liseyi, Pendik Lisesinde 1 sene okuduktan sonra, Zincirlikuyu İnşaat Teknik Yapı Meslek Lisesi’nde bitirdim.
İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü Türkiye 55. si olarak kazanmış olmama rağmen, o dönemin şartlarından dolayı gidemedim.
Proje üzerine stajımı Mimar Ahmet Lütfi Akar’ ın yanında tamamladım. Bu süreçte Bostancı Tren İstasyonu dahil, birçok projenin çiziminde bulundum.
Askerlik görevimi bitirdikten sonra ticarete başladım.
23 Nisan Caddesi’nde 7 sene kadar esnaflık yaptım.
Sonrasında Ataşehir’de 2.044 dairelik bir projede şantiye şefliği görevini üstlendim.
Hobi olarak başladığım radyo programcılığı sürecimde, güncel programlar ile birlikte canlı yayın konuklarını da programa aldım.
Kişisel gelişim programlarına katıldım.
İnşaat teknikeriyim – Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı eğitimi ve sertifikası aldım.
Semtimizde olan sıkıntıları çözmek için sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmaya gayret ettim ve özellikle facebook’ta kurduğumuz ‘Pendik Batı – Doğu Mahallesi’ isimli grup sayesinde pek çok hayra vesile olduk.
Huzurevi ziyaretlerimiz, sokak hayvanları için yaptığımız organizasyonlar, öksüz yetim ve şehit çocukları için yaptığımız organizasyonlar, ihtiyaç sahibi ailelere bir nebzede olsa nefes aldırmak için erzak, yakacak, fatura destekleri,
semtimizdeki parkların bakım onarımı için girişimler, semtimiz içinde ışıklandırma ve çöp konteyneri, mazgal ihtiyacı dahil olmak üzere, bir çok sıkıntıya çözüm ürettik.
Semtimizde henüz çözümlenmemiş sıkıntılar var. Bunları çözebilmek için de desteklerinize ihtiyacımız var. Ben bir semt sakini olarak bu konularda çözüm için mücadele etmeye hazırım.
Sizlerden gelen taleplerden sonra düşündüm ve kararımı verdim.
Önümüzdeki dönem için yerel seçimlerde Batı Mahallesi Muhtar Adayı olmaya karar verdim.
Mahallemizde yapılması gereken, gözden kaçan konularda birlikte istişare ederek gerekli girişim ve çözümleri üretmek için ben bu göreve talibim.
Her şey semtimiz için.”

Aza aday listesini ocak ayının ikinci haftası gibi duyuracağını söyleyen Erol, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaretini sonlandırdı.

Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol