Pendik Belediyesine “En İyi Çocuk Festivali” Ödülü

CIOFF 3. Hizmet ve Başarı Ödülleri Töreni Pendik’te düzenlenen etkinlikle sahiplerini buldu. Törende Pendik Belediyesi “En İyi Çocuk Festivali” Ödülünü aldı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e ödülünü CIOFF Dünya BaşkanıPhilippe Beaussant verdi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenenUluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyonu(CIOFF) 3. Hizmet ve Başarı Ödülleri Törenine 8 ayrı kategoride dereceye giren kurum ve kuruluşlar katıldı. CIOFF işbirliğiyle yıllardır uluslararası çocuk festivali düzenleyen Pendik Belediyesi bu alandaki başarısıyla “En İyi Çocuk Festivali” Ödülünün sahibi oldu. Ödülü CIOFF Dünya Başkanı Philippe Beaussant’dan alan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Kültür ve sanatı şehrin en önemli meselesi olarak görüyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızı önümüzdeki yıllarda da ortaya koymaya devam edeceğiz.” dedi.

“Türkiye’nin geleneksel sanatları büyük ilgi görüyor”

Törende bir konuşma yapan CIOFF Dünya Başkanı Philippe Beaussant, CIOFF’un UNESCO’yla partnerliği bulunan tek kuruluş olduğunu, yılda 400’den fazla festival düzenlediğini belirterek kurumları hakkında bilgi verdi. CIOFF’un Türkiye’yle gurur duyduğunu belirten Philippe Beaussant: “Türkiye’nin geleneksel sanatları dünyanın her yerinde büyük ilgi görüyor.” dedi.