Pendik Belediyesi Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Pendik Belediyesi Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergilerinin ilki, M. Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Ebru, Minyatür, Tezhip, Çini, Sedef Kakma, Kat-ı ve Hüsn-i Hat’tan oluşan 250’ye yakın eserin yer aldığı sergide Gazze ve 6 Şubat Depremi temalı tezhiplerin olduğu özel bir bölüm de yer alıyor.

Pendik Belediyesi Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergisi başladı. Sergi için Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılış töreni düzenlendi. Çok sayıda sanatseverin katıldığı açılışta Sanat Akademisi kursiyerlerinin bir yıl boyunca hazırladığı en nadide eserler görücüye çıktı. Ebru, Minyatür, Tezhip, Çini, Sedef Kakma, Kat-ı ve Hüsn-i Hat’tan oluşan 250’ye yakın eserin yer aldığı Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergisi, 28 Mayıs Salı gününe kadar ziyarete açık kalacak.

Gazze’yi ve 6 Şubat Depremini unutmadılar

Pendik Belediyesi Sanat Akademisi kursiyerleri; Gazze’de yaşanan dramı ve Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremi’nde hayatı kaybedenleri unutmadı. Hazırladıkları özel köşede tezhip sanatında yapılmış Gazze ve 6 Şubat Depremi temalı eserleri sergilediler.

Diğer branşlardaki eserler 31 Mayıs’ta görücüye çıkacak

Pendik Sanat Akademisi’nin diğer branşlardaki yıl sonu sergisi, 31 Mayıs Cuma günü açılacak.Sergide Seramik, Ahşap Oyma, Boşnak Kilim, İpek Halı, Cam Füzyon ve Süsleme, Osmanlı Süsleme ve Taş İşleme Sanatı, Resim, Fotoğrafçılık, Kaligrafi ve Kara Kalem branşlarında eserler yer alacak.