Pendik Belediyesi Kullanmadığınız Eşyaları Kapınızın Önünden Ücretsiz Alıyor

Pendik Belediyesi ekipleri kullanılmayan, ihtiyaç duyulmayan ev eşyalarını bina önüne indirilmesi şartıyla ücretsiz alıyor. Hizmetten yararlanmak isteyenlerin 444 81 80 numaralı iletişim merkezini arayarak randevu almaları yeterli oluyor. 

Pendiklilerin günlük hayatını kolaylaştırmak için 7/24 çalışan Pendik Belediyesi hem geri dönüşüme katkıda bulunmak hem de vatandaşlara destek olmak için atık eşya alım hizmetini sürdürüyor. Uygulamayla çevre kirliliği azalıyor, doğal kaynaklar korunuyor, ekonomiye katkıda bulunuluyor ve atıkların bertaraf maliyetleri düşürülerek sürdürülebilir bir geleceğe önemli bir adım atılıyor.

Hizmetten Nasıl Faydalanabilirsiniz?

-Kullanılmayan ev eşyalarınızı bina önlerine indirin.

-444 81 80 numaralı iletişim merkezini arayarak talep oluşturun.

-Ekipler atıklarınızı mümkün olan en kısa sürede alınsın.

Atık eşyalar, SRF Tesisi’nde değerlendiriliyor

İlçe genelinde toplanan atık kanepe, diğer mobilyalar, televizyon vb. eşyalar Pendik Belediyesi Atık Getirme Merkezi’nde değerlendiriliyor. Merkezde ahşap atıkları, tekstil ürünleri ve hacimli atıklardan elde edilen materyaller geri kazanım tesislerine, oradan yeniden hammadde üretilmek üzere geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Ahşap, sünger ve tekstil grubu ürünlerden geriye kalan atıklar ise parçalanarak biokütle halinde enerji santrallerinde alternatif yakıt kaynağı olarak değerlendiriliyor.