Pendik Belediyesi Çocuk Korosu Kurs Kayıtları Devam Ediyor

Pendik Belediyesi Çocuk Korosu kurs kayıtları devam ediyor. Kursa katılan çocuklar, Türk filmlerindeki gibi gönüllerde yer etmiş şarkıları ezberleyip seslendirecek. Haziran ayında ise konser verecekler.

Pendik Belediyesi Sanat Akademisi bünyesinde gerçekleştirilecek Çocuk Korosu Kursu’na 8-10 yaş arasındaki çocuklar başvurabiliyor. Kursa katılan çocuklara sesi daha bilinçli kullanmaları ve müzik bilgilerini artırmalarına yönelik eğitimler verilecek. Çocuklar Barış Manço ve Türk Filmlerindeki gibi gönüllerde yer etmiş şarkıları ezberleyip seslendirecekler. Kurs Eğitmeni Ali Uğur Altınok tarafından verilecek eğitimler her cumartesi günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

Haziran ayında konser verecekler
Çocuk Korosu’na katılan çocuklar, mayıs ayı sonuna kadar eğitim alacak. Bu süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi özel günlerde sahne alacaklar. Aynı zamanda tamamladıkları eğitimlerin sonrasında haziran ayında Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konser verecekler.

Kayıtlar pesem.pendik.bel.tr adresinden yapılıyor
Pendik Belediyesi Çocuk Korosu Kursu’na pesem.pendik.bel.tr adresine girerek başvuruda bulunabiliyor. Aynı zamanda kurs hakkında ayrıntılı bilgi alınabiliyor.