Pendik Belediye Meclisi’nde “AÇEM – Kreş” Tartışması…

Geçtiğimiz Perşembe günü Pendik Belediye Meclisi Nisan ayı meclis toplantısının 2. birleşimi 2. oturumu yapıldı. Bu oturumda İBB’nin Pendik’te yaptığı 4 kreş ile Pendik Belediyesinin ilçeye kazandırdığı 11 AÇEM tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Ahmet Cin’ ile’in sözleri üzerine, CHP’li meclis üyesi Erdem Bayraklı konuya ilişkin söz aldı.

Belediye meclisinde faaliyet raporları değerlendirilirken kürsüde bulunan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İBB ile uyumlu çalışmak istediklerini belirtti ancak İBB’nin ilçeye hizmet getirmediğini ifade etti. Bunu da bir örnekle dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Cin, İBB’nin Pendik’te 4 kreş yaptığını, buna karşın Pendik Belediyesinin kendi imkanlarıyla 11 Aile Çocuk Eğitim Merkezi (AÇEM) yaptığını söyledi.

CHP Belediye Meclis Üyelerinden İtiraz Geldi

Bu söylemin üzerine özellikle CHP Pendik Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hayriye Uyanık ve CHP Belediye Meclis Üyesi Erdem Bayraklı, kreş ile AÇEM’in aynı statüde olmadıklarını ifade ederek itiraz etti. Kreşlere çalışan ailelerin çocuklarını bırakabildiklerini ancak AÇEM’lerden çalışan ailelerin faydalanamadığı ifade edildi.

İşte o anlara dair Pendik Belediyesi Youtube kanalında paylaşılan canlı yayından bir kesit…