Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Gençlerle Buluştu

İkincisi gerçekleşen “Ahmet Abi’yle Konuşuyorum” programında Belediye Başkanı Ahmet Cin, gençlerle bir araya geldi. Soruları ve talepleri alan Başkan Ahmet Cin: “Tüm projelerimizi gençler için onlar üzerine hazırlıyoruz. Belediye olarak gençlere yönelik etkinliklere önem veriyoruz.” dedi.

Sene başında ilki gerçekleştirilen “Ahmet Abi’yle Konuşuyorum” programının ikincisi Pendik Belediyesi YouTube kanalından canlı olarak gerçekleşti. Tüm fikirlerin konuşulduğu programda Belediye Başkanı Ahmet Cin, gençlerle buluştu. Gençler “Ahmet Abi”lerine talep ve isteklerinin yanında görüşlerini ve merak ettiği soruları da iletti. Soruları cevaplayan Başkan Ahmet Cin, kültür-sanat, spor, eğitim, destek ve daha birçok konuda gençleri aydınlattı.

Gençlere 750 TL’lik destek yardımında bulunduk.”
Gençler, Ahmet Abi’lerine üniversite desteği hakkında sorular sordu. Üniversiteye geçen öğrencilere verilen 750 TL’lik destek hususunda gençlere bilgi veren Başkan Ahmet Cin, “Daha önceden Pendik’te oturan ama il dışında üniversite kazananlara yardım konusunda destek veriyorduk. Bu sene ilk defa özel veya kamu ayırmaksızın üniversiteyi yeni kazanan tüm öğrencilere bu desteği verdik. Diğer belediyeler bizlerden emsal alarak çalışmalar yapmaya başladı. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu rakamı yukarı çıkarmaya çalışacağız.” ifadelerinde bulundu.

Spor alanında yapılan çalışmalar…
Pendik Belediyesinin gençlik ve spor konularında üretken bir belediye olduğunu vurgulayan gençler Ahmet Cin’e yönelttikleri sorularla spor alanındaki çalışmaları hakkında bilgi aldı. Konu hakkında Başkan Ahmet Cin; “12 spor kompleksimiz var. Güllübağlar Mahallesi’nde 3 Kasım’da 13.sünü açacağız ve okçulukta altın madalya alan kardeşimiz Mete Gazoz’un adını vereceğiz. Bunun yanı sıra bisiklet yollarımızdaki çalışmalarımız devam ediyor, 50 km’ye çıkarma hedefimiz var. Piknik yapılabilecek kafesi restoranı olan yürüyüş alanı olan Çamlık alanımız var. Okullara ve amatör spor kulüplerine spor malzemesi desteği yaptık. 120 kişi ağırlayabilen, yaz kış faaliyette olan Gençlik Kampımız var. Gençlerimizin sağlıklı spor yapabilmesi için projelerimize devam ediyoruz.” dedi.

Gençler için hazırlanan projeler…
Gençlere yönelik kültür sanat ve bilim alanındaki faaliyetlerden de bahseden Başkan Ahmet Cin, yapılan ve planlanan projelerin gençlerden gelen isteklere göre şekillendiğini ve onlar üzerine inşa edildiğini söyledi. Konuşmasında, “Belediye olarak bu tür gençlere yönelik etkinliklere önem veriyoruz. 3 gün sürecek Robot Festivali yapılacak ilk defa. 30 civarında proje var. Önümüzdeki yıl 5 okulumuza müzik, resim, bilim ve sanat sınıfları açıcağız. Sanayi Mahallesi’nde bir kompleksimiz üzerinde çalışıyoruz, özellikle sanayicilerimizin ara eleman ihtiyaçlarına karşın istihdam sağlamak adına eğitimlerin verilebileceği alanlar inşa edeceğiz.

Doğaya ve çevreye olan ilginiz için teşekkür ederim, Ahmet Abi”
Gençler, Başkan Ahmet Cin’i sokak hayvanları ve doğa adına yapılan projeler için tebrik etti. “Doğaya ve çevreye olan ilginiz için teşekkür ederim, Ahmet Abi. İstediğimiz an kedi evi gönderiyorsunuz, mama yardımı yapıyorsunuz.” diyen gençler, pandemi sürecinde yapılan çalışmaları takdir ederek dinledi. Başkan Ahmet Cin; “Türkiye’de ilk defa uluslararası standartlarda hizmet veren Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkı’nı yaptık. Orada hayvanseverlerimiz ve patili dostlarımız için etkinlikler yapıyoruz. Hayvanseverler yeşil alanda köpeklerini eğitiyor, aynı zamanda tedavi desteği de sağlıyoruz. Yem ve mama dağıtımı, kışın üşümemeleri için kedi evi gibi desteklerimiz de oluyor. Bunun yanı sıra sokak hayvanlarını sahiplendirme projelerimiz de var, ilkini Hayvanları Koruma Günü PatiFEST etkinliğimizde gerçekleştirdik.” dedi.

Habere yorum yap