Son Dakika

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Basın Mensupları İle Buluştu

Kasım 18th, 2020 | by Samet Övüç
Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Basın Mensupları İle Buluştu
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Dönem dönem basın mensupları ile bir araya gelerek ilçemiz hakkında fikir alışverişinde bulunan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 17 Kasım 2020 Salı günü de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda önemli konular konuşulurken, Başkan Cin en fazla süreyi imar ve kentsel dönüşüm konularına ayırdı. Deprem gerçeğine vurgu yapan Başkan Cin, hane sahiplerine mutlak suretle dönüşümü tavsiye etti.

Mart 2019 Seçimlerinden Bu Yana…

Konuşmasına İzmir depreminde hayatını kaybedenleri anarak başlayan Belediye Başkanı Ahmet Cin, Azerbaycan’ı Karabağ Zaferi dolayısıyla tebrik etti.

Ülkemizin hem ekonomik olarak hem de uluslararası camiada maruz kaldığı baskı neticesinde zor zamanlardan geçtiğini ifade eden Başkan Cin, tüm bu olumsuzluklara rağmen Mart 2019 seçimlerinden bu yana pek çok vaat ettikleri projeye başladıklarını ifade etti. İBB yönetiminin CHP’ye geçmesiyle bazı projelerinde aksamalar olsa da, bu projeleri bakanlıkların desteğiyle yapma gayretlerinde olduklarını ifade etti.

“İBB Pendik’te proje üretmiyor, mevcut projeleri yürütmüyor.”

Pendik’te yapımı devam eden kültür&sanat etkinlikleri, spor faaliyetleri, imar ve dönüşüm çalışmalarından bahsettikten sonra basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Başkan Cin, gelen bir soru üzerine; “İbb yönetimi maalesef Pendik’teki projeleri şuan durdurmuş vaziyette. Pendik Belediyesi’nin zorluk çıkardığını ifade ediyorlar. Biz aksine işlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen desteği veriyoruz. Ancak geçtiğimiz günlerde bir projeyi örnek göstererek, sosyal medyada canlı yapan CHP’li bir meclis üyesi arkadaşımız, ‘Elimizde Pendik Belediyesi’nin kamulaştırma yapmayı taahhüt ettiğine dair belgeler var.’ şeklinde bir ifade kullandı. Bu belge, Kavakpınar – Esenyalı Tünel Projesi’ne ait sorun teşkil eden alana ait bir kamulaştırmayı göstermiyor. Bu belge çevre düzenlemeleri kapsamında Pendik Belediyesi’nin zaten daha önce yapmış olduğu kamulaştırmayı gösteriyor. Yanlış belgeler ve bilgiler ile yapamadıkları işleri Pendik Belediyesi’ne mâl etmelerine izin veremeyiz. Kaldı ki biz İBB’ye yapamadıkları projelerden biri olan Sahil Otopark çalışması için de, Pendik Belediyesi’ne devretmeleri konusunda resmi yazılı istekte bulunduk. Yapamıyorlarsa bıraksınlar biz yapalım. Pendik prestij kaybetmesin.” açıklamalarını yaptı.

Pendikli TV’den Samet Övüç ve Emin Sancaktutan’ın da katılım sağladığı toplantı, karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından son buldu.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.